Zvolil si klince (recenzia)

Autor v knihe Zvolil si klince polemizuje o tom, čo všetko Boh urobil pre každého z nás. Maxa Lucada som doteraz ako autora nepoznala a bola som plná očakávaní, čo mi prinesie táto publikácia. Väčšinou má takáto kresťanská literatúra upokojí, ba povznesie na duchu a ja si ju s ľahkosťou prečítam. Táto však bola iná.

Zvolil si klince

Čítala som kapitolu za kapitolou a moja myseľ bola plne sústredená. Vôbec to ale nemyslím negatívne. Vážnosť, ktorú je cítiť z jednotlivých kapitol ma nútila byť v strehu a ustavične rozmýšľať nad neskutočnou dobrotou Boha, jeho láskou a mocou. 

Autor vykresľuje obrazy z posledných dní Ježiša Krista, jeho smrť a zmŕtvychvstanie. Poukazuje na veľkosť Boha, ktorý obetoval svojho jednorodeného Syna pre nás, aby sme my všetci, ktorí sme tu, mohli okúsiť večnú slávu.

Veľmi mi bola sympatická kapitola, v ktorej autor vysvetľuje moc vlastnej vôle. V úvode spomínanej kapitoly popisuje príbeh dvoch bratov, ktorí sa v svojich životoch rozhodli ísť rôznymi smermi, a to tak, že jeden sa rozhodol byť vrahom a druhý záchrancom života. Zvláštna situácia. Veď obaja boli synmi rovnakých rodičov, ktorým bola poskytnutá identická výchova a starostlivosť. Je samozrejme, že vo svojich životoch máme veci, pre ktoré sme sa rozhodnúť nemohli a tiež ich nevieme ani zmeniť. Ale je nesmierne dôležité činiť sa v oblastiach, ktoré ovplyvniť vieme. Nemôžeme predsa pasívne čakať na zázrak, alebo naopak vystupovať arogantne alebo vulgárne voči svojmu okoliu a čakať, že nám to jedného dňa Boh len tak odpustí.

Moje srdce tiež veľmi zasiahla kapitola s názvom Neopustím Vás. Autor rozpráva príbeh o živote vdovca a jeho jedinej dcéry, ktorá sa nechala nalákať na zlé chodníčky. Odmietnutie rodičovskej lásky musí byť pre rodiča neskutočne ťažké. Môžeme si uvedomiť, že Boha veľmi bolí, keď každým svojim hriechom pohŕdame Jeho láskou a odmietame ho.

Boh nás neopúšťa, vždy nám podáva svoju pomocnú ruku a prihovára sa nám. Ukážme mu, že stojíme o Jeho lásku a o všetko, čo pre nás robí. Buďme vďační, že máme takého milujúceho Otca.

Zvolil si klince

Autorka recenzie: Zuzana Farkašová

Bibliografický popis: LUCADO, M. 2017. Zvolil si klince [He Chose the Nails], Stará Ľubovňa : Kumran, 159 s., brožovaná väzba, ISBN 978-80-89487-83-7.

5 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre