Mária Martina Marthini: (Za)milovaná (recenzia)

Kniha (Za)milovaná pochádza z pera slovenskej autorky Márie Martiny Marthini, ktorá svojim príbehom zasiahne mnohých čitateľov. Jej príbeh je vyrozprávaný s odzbrojujúcou úprimnosťou a je čírym svedectvom o Božej láske a dobrote.

Recenzia knihy > (Za)milovaná

Spočiatku, keď som začala knihu čítať, ma úvodné slová veľmi potešili a bola som zvedavá, čo bude nasledovať. Autorka hneď v úvode upozorňuje na menej záživné časti  ktorými príbeh otvára, no nech vás to neodradí. Sú výborným pokladom a začiatkom pre absolútne očarujúci príbeh plný úprimnosti a takpovediac veľkej vnútornej spovede.

Pre mňa osobne bola kniha písaná trochu náročným štýlom a úprimne priznávam: niektorým slovám som nerozumela. Po pár kapitolách som chcela knihu nechať, že toto naozaj nedočítam. Ale možno to poznáte, také tiché hlasy vám hovoria, aby ste neprestali. Hoci sa to zdá na prvý pohľad náročné. A výsledok? Nevzdala som to. Chvíľu som s ňou bojovala, ale nakoniec môžem povedať, stálo to za to.

Kniha je výborná – skutočne úžasná! Ani neviem poriadne vyjadriť, aká je dobrá a oslobodzujúca. Prináša svieži pohľad na vieru, na jej praktizovanie a najmä na to, ako ponorení vo svojich ťažkostiach zabúdame zložiť svoje bremeno na Pána, lebo On sa o nás postará.

V mnohých veciach som sa stotožnila s autorkou. Toto odhalenie bolo až desivo pravdivé a zároveň v niečom oslobodzujúce. Pomohla mi vyrovnať sa so starými vecami a pripomenula známu pravdu, že: Boh nám naše hriechy odpustil a stále nás miluje. Ale to najťažšie je odpustiť sebe samému.

Autorka v knihe odhalila seba samú a Boh sa nám prostredníctvom jej slova ukázal. Predostrel svoju výnimočnosť a jedinečnosť. A najmä to, že s každým má svoj Plán. Našou úlohou je dôverovať mu a odovzdať každú jednu našu časť. Veriť, že On jediný je našou Nádejou, Cestou a Cieľom.

Určite odporúčam (Za)milovanú prečítať. Môže byť skvelým sprievodcom na vlastnej ceste a hľadaní seba samej. Autorka prostredníctvom knihy ukázala svoj príbeh. Jej Cestu, hľadanie. Zažila toho veľa a postupne odhaľovala plán pre jej život s Božou pomocou. Nie všetky skúšky boli ľahké a nie vždy Boh odpovedal. Ale počas testu je každý učiteľ ticho, však? Boh ju však nikdy nezanechal samú a stále bol s ňou.

Vďaka tejto knihe som mohla opäť zakúsiť prítomnosť živého Boha a opäť sa do neho zamilovať. Pevne verím, že Boh povedie autorku, aby napísala ďalšiu knihu. A tá bude rovnakou, ak nie lepšou, oslavou Pána, Nášho Stvoriteľa, Spasiteľa a Milujúceho Otca, ktorý utvára jej i moju Cestu. Moja cesta s Cestou…

<Kúpiť knihu (Za)milovaná>

Autorka recenzie: Júlia Štefeková

Bibliografický popis: MARTHINI, M. M. 2015. (Za)milovaná – Moja cesta s Cestou,  Košice : Zachej.sk, 192 s.,  brožovaná, ISBN 978-80-971881-4-6.

5 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre