Zachráň nás, Ježišu, a priveď nás do neba!

Služobník Boží don Dolindo Ruotolo, taliansky kňaz a mystik, je známy medzi veriacimi na celom svete predovšetkým vďaka Novéne odovzdanosti. Pozornosť si však zaslúžia aj ostatné texty, ktoré počas života napísal. Jednou z nich je nádherná modlitba s názvom Zachráň nás, Ježišu, a priveď nás do neba!

My sme ešte pútnikmi v pozemskom vyhnanstve a stonáme medzi toľkými nebezpečenstvami: zachráň nás, Ježiš!

Prišiel si na zem, aby si nás zachránil, obohatil si nás o vzácne poklady tvojej krvi, si s nami vo sviatosti tvojej lásky, bdieš nad nami nocou i dňom ako milujúca matka z tvojho svätostánku, nedovoľ, aby sme boli nevďační tvojej láske: zachráň nás, Ježiš!

Zachráň nás, priveď nás do neba! Pomôž našej slabosti, osuš naše horúce slzy, poteš naše zarmútené srdce, osloboď nás od nebezpečenstiev duše: zachráň nás, priveď nás do neba!

Tebe sme boli zverení, Mária, na Kalvárii, sme tvoje deti, ty si naša Matka, neopúšťaj nás, veď nevďačné deti v tvojom náručí nemôžu zahynúť, pretože si Matkou milosrdenstva… zachráň nás, priveď nás do neba!

Ježiš, Matka Mária, sme v slzavom údolí, dajte nám milosť, aby sme žili spojení s Božou vôľou a aby tak naše údolie zakvitlo, aby sa naše slzy stali drahokamami, aby sa naše skľúčené srdce rozšírilo vo večnej nádeji: zachráňte nás, priveďte nás do neba!

Modlitba pochádza z knihy Kto zomrie, uvidí, ktorú si môžete zakúpiť na Zachej.sk.

Foto: Facebook

2.5 Užívateľ (4 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre