Zachej.sk bol v auguste plný školy

Áno, dobre čítate. V auguste a čase prázdnin sme zašli do školy. Našou srdcovkou bola totiž kniha Malá škola modlitby. V nej nám Anselm Grün ukazuje spôsoby a možnosti, ako prostredníctvom modlitby nadobudnúť v našom živote rovnováhu. Ako nastoliť harmóniu medzi nebom a zemou a objaviť vo svojom vlastnom srdci miesto, kde v nás prebýva Boh. Ak ste to nestihli cez prázdniny, tak máte možnosť začať nový školský rok s týmto sprievodcom na dobrodružnej ceste modlitby.

No august sa niesol zvlášť u nás v Košiciach aj v znamení príprav na blahorečenie Anky Kolesárovej. Čím viac sa blížil prvý september, tým bolo viac cítiť tú doslova elektrizujúcu atmosféru. V týchto dňoch vychádza aj brožúrka Anka Kolesárová – Obeť svätej čistoty. Určite ste si aj vy obľúbili tieto mini knižôčky, kde nájdete krátky životopis svätca, novény a rôzne modlitby.

Vánok požehnania je kniha, ktorá sa tiež objavila na pultoch tento mesiac a ide o krásnu mozaiku, plnú drámy a skutočného života. Boh nás teší, Boh nás sýti a učí nás lietať a táto kniha o tom vydáva svedectvo. Aj titul Život z milosti zachytáva optimistické svedectvo muža. Hovorí o svojom obrátení, ktoré sa rodilo ťažko, dlho i úsmevne. Jeho príbeh nám ukazuje, že Bohu nie je nič nemožné aj napriek našej neochote, tvrdohlavosti, od-bojnosti. Ďalší titul, ktorý doplnil police v kresťanských kníhkupectvách je román pre mladých (a nielen pre nich) MAX naprojektovaný chalan z predmestia. Tento mládežnícky román nie je idylický. Čitateľ v ňom nájde realistické obrazy zo života dospievajúcich mladých ľudí v dnešnom svete. Autorke sa podarilo v románe citlivo, zrozumiteľne, jazykom dnešných tínedžerov vysvetliť všetky základné bioetické otázky. Temné duchovné dedičstvo komunizmu je titul, ktorý sme naskladnili posledné augustové dni a je to kniha od Márie Vicenovej. Odhaľuje duchovný rozmer komunistickej ideológie a jej skutočný temný dopad na naše životy, rodiny i národ.

Veľmi nás potešila aj dotlač žiadaných titulov Nasledovanie KristaJežiš uzdravuje z depresie a Modlitebnej knižky katolíckej ženyModlitebnej knižky katolíckeho muža.

Dúfame, že ste si cez prázdniny oddýchli, nabrali dostatok vitamínu D, že ste sa aj duchovne ovlažili a ste pripravení vstúpiť do ďalšieho mesiaca. My sa už tešíme na ďalšie skvelé novinky, pretože jeseň býva na ne bohatá.

Za tím Zachej.sk Ami

 

5 Užívateľ (2 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre