Svätý Anton Paduánsky môže zmeniť váš život

Jedným z najznámejších svätcov sveta je svätý Anton Paduánsky, známy ako svätec pomáhajúci nájsť stratené veci. Netýka sa to len nejakých stratených dokumentov či iných materiálnych záležitostí, ale predovšetkým stratenej viery a stratenej lásky. O svätom Antonovi je známe, že bol horlivý v modlitbe a zbožnosti. Ponúkame Vám preto modlitby k tomuto výnimočnému františkánovi.

Svätý Otec František je veľkým ctiteľom svätého Antona Paduánského. Mladých, ktorí prišli z Argentíny do Vatikánu, na audiencii vyzval, aby sa modlili k svätému Antonovi, keď si hľadajú životného partnera. Podotkol, že tento svätec nepomáha len nájsť stratené veci, ale účinne pomáha nájsť dobrého partnera. Z neba vylieva záplavu milostí, len ho proste a dôverujte mu.

Ponúkame vám preto modlitby, ktoré môžu byť zdrojom pre lepší kresťanský život, aby sme sa priblížili k Bohu a s dôverou prosili o príhovor svätého Antona.

Modlitba k svätému Antonovi preslávená zázračnými účinkami

Svätý Anton, výnimočný svätec, tvoja láska k Bohu bola tak mocná, že Boh na tvoj príhovor vypočuje každú modlitbu. Prosím, prihovor sa mu v mojom mene. Pošepkaj Ježišovi, ktorého si tak miloval, aby mal v náručí moju prosbu (vyslovte svoju prosbu). Svätý Anton, svätec zázrakov, ktorého srdce je plné súcitu, prosím, vypočuj moju modlitbu. Amen.

Modlitba k svätému Antonovi za nájdenie dobrého manželského partnera

Svätý Anton, môj veľký priateľ, ty si ochrancom slobodných ľudí, ktorí si hľadajú životného partnera. Prosím, pozri sa na mňa, na môj život, moje túžby a pomôž mi. Chráň ma pred nebezpečenstvom, zlyhaním a sklamaním. Pomôž mi stať sa dôveryhodným, pokorným a veselým človekom. Žiadam ťa, svätý Anton, aby si mi pomohol nájsť životného partnera, ktorý bude milovať Boha, bude pracovitý, čestný a zodpovedný. V mojom vnútri je túžba žiť v manželstve, preto, prosím, vypros mi u Boha túto milosť. Pomôž mi neustále rásť vo viere a dôvere v Božiu moc. Amen.

Modlitba k svätému Antonovi za uzdravenie manželstva

Svätý Anton, ty si vždy s Božou pomocou našiel to, čo sa stratilo. Prosím ťa, pomôž mi znovu objaviť milosť Božiu prijatú vo sviatosti manželstva. Nech sa naše manželstvo viacej upevní, aby sme v ňom nanovo pocítili Božiu silu, odvahu, nádej a vieru. Čas a naše zlé rozhodnutia v živote oslabili naše manželstvo. Pomôž nám opäť nájsť oddanú lásku, do ktorej vložíme všetko, aby  náš manželský partner bol šťastný. Nech sa naša manželská láska vráti a horí ako neuhasiteľný plameň, aby v našich srdciach bola opäť radosť. Pomôž nám nájsť odpustenie za bolestivé situácie, ktoré sme zažili. Svätý Anton, požehnaj a ochraňuj našu rodinu, požehnaj môjho manželského partnera (povedzte jeho/jej meno). Pomôž nám dôstojne požívať plody našej práce, aby sme mohli vychovávať deti, ktoré nám Pán dal, alebo ktoré nám ešte len dá. Amen.

Svätý Anton Paduánsky, oroduj za nás!

PhDr. Lenka Debnár

Produkty súvisiace s týmto článkom

Anton Paduánsky
– Kazateľ a teológ
Svätý Anton
Paduánsky
Obrázok: Svätý Anton
Paduánsky
3.7 Užívateľ (21 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

5 komentárov

  • Prosím za uzdravenie Danielka z autizmus.Amen

  • Prosím ťa svätý Anton za uzdravenie môjho srdiečka a aj zdravie mojich detí amen

  • Prosím o dar dieťaťa pre našich priateľov a zdravie našej rodiny.🙏

  • Prosím, ako sa modlí ruženec k sv. Antonkovi? Ďakujem.

  • Veľmi prosím sv. Anton Paduánsky za múdrosť pre mňa. Oroduj za mňa. Ďakujem❤

Komentáre