Spoznajme sv. Jozefa

Predzvesťou prvých jarných dní je aj sviatok sv. Jozefa, ktorý slávime 19.marca. Keďže svätý Jozef si  zaslúži špeciálnu úctu, veď kto iný dostal také privilégium stať sa hlavou svätej rodiny,  chceme vám priblížiť jeho život i pomôcť s výberom modlitieb k tomuto svätcovi.

Pripravme sa na sviatok tohto spravodlivého muža skutkov, patróna manželov a rodín, otcov,  robotníkov, remeselníkov, tesárov, vychovávateľov, právnikov,  umierajúcich. Svätý Jozef je veľkým pomocníkom v zúfalých i ťažkých situáciách, v pokušeniach, pre ľudí bez domova a zvlášť pre umierajúcich. Mať takého orodovníka sa určite oplatí!

Tohto roku vyšla knižočka z názvom Úcta k svätému Jozefovi – nájdeme v nej všetky dostupné informácie o svätom Jozefovi a je obohatená aj o modlitby a pobožnosti.

Medzi novinky patrí aj Deviatnik k svätému Jozefovi, ktorý sa môžeme modliť celý rok za rodiny. Prosme svätého Jozefa za naše manželstvá a rodiny i za zachovanie rodiny pre budúce generácie. Obzvlášť v týchto časoch,  keď sa rozvod stal „normálnou“ súčasťou života a myšlienky gender ideológie sa na nás valia z každej strany, žiť v harmonickej rodine sa stáva doslova privilégiom.

V rovnakej edícií vyšla aj Krížová cesta sv. Jozefa. Pri tejto krížovej ceste si môžeme uvedomovať podobnosť krížov, ktoré niesol sv. Jozef s našimi. Aj v našich životoch sa často objavuje kríž pochybností, kríž rozhodovania, kríž každodennej práce, kríž nepochopenia, kríž všednosti života. Prosme sv. Jozefa, aby nám pomáhal prijať a zvládať naše kríže s takou pokorou a dôverou Bohu, ako ich niesol on.

Pomocou krásne ilustrovanej knihy Mesiac svätého Jozefa  môžeme mať 31 dňovú pobožnosť. V denných zamysleniach sa zahĺbime do života a smrti sv. Jozefa, spoznáme jeho čnosti a vyprosenú pomoc. V knihe nechýbajú litániemodlitby a piesne k súkromnej pobožnosti.

Pre tých, ktorí radi čítajú biblické romány, máme v ponuke aj krásny román o svätom Jozefovi  Stín Otce. Kniha je  v českom jazyku,  autor v nej prerozprával jeho život, zachytáva aj ťažkosti Jozefovho života i napätú atmosféru vtedajšej doby.

A máme tu aj rozsiahle dielo od mystičky Márie Valtorty, ktorá v prvom diely Evanjelium ako mi bolo odhalené 1 z časti zachytáva práve aj život svätého Jozefa.

Ak ste novými ctiteľmi svätého Jozefa, tak pripomenie aj niektoré stálice z našej ponuky a to: Plášť svätého Jozefa –  Tridsiatnik modlitieb k svätému Jozefovi  a Úcta k svätému Jozefovi – 30 dňová pobožnosť k sv. Jozefovi.

Želáme krásny začiatok jari aj so svätým Jozefom!

A.P.

5 Užívateľ (4 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre