Sarah Youngová: Volanie Ježiša (recenzia)

volanie ježiša (recenzia)

Zaľúbila som sa. Opäť raz. A opäť vtedy, keď som to najmenej čakala.

Kniha z kategórie “365 – na každý deň v roku” Volanie Ježiša sa ku mne dostala spolu s balíkom ďalších kníh. Keď som ju zazrela a chytila do rúk, bola to láska na prvý pohľad, láska na prvý dotyk.

Mám rada pekné knihy a vnútro sa mi roztancuje radosťou, keď vidím kúsok z toho, pre čo bije každé bibliofilské srdce. Volanie Ježiša takou knihou je, pretože je príťažlivá zvonku aj znútra.

Zvonku sa o zážitok postarala kombinácia tvrdej väzby a zmäkkčených obalových dosiek. Tento tandem je pri knihách môj najobľúbenejší, pretože zabezpečuje dlhodobejšiu trvácnosť a zároveň poskytuje vysoký dotykový komfort. A jemne reliéfne písmená na titulke už len podčiarkli jej exkluzívny ráz.

Vnútro knihy je vypracované prezícne: od typu papiera, cez osadenie textu až po slušne zvládnutú farebnú kombináciu hornej grafiky na stránkach a názvov hlavných kapitol.

Zvláštnosťou tejto knihy je to, že je celá písaná v ženskom rode a tak myšlienky v nej zachytené, majú potenciál autenticky hovoriť priamo k jej srdcu. Obsahovým posolstvom je zakúšať radosť a útechu z Božej Prítomnosti: žiť vo vedomí, že na skúšky, boje i na to pekné nie je žena sama, ale je tu On – pripravený pomôcť jej, stále pri nej a s ňou, verný svojim slovám: “Ja som s Tebou až do skončenia vekov…”

Odkedy som ju objavila, neviem sa od nej odtrhnúť. Ráno ma čaká na pracovnom stole a na víkendy si ju beriem so sebou domov. Jej vreckový formát umožňuje, aby mi bola naozaj stále nablízku.

Prajem si, aby podobnú blízkosť vytvorila aj u tej ženy, ktorej túto knihu darujete. Má na to všetky predpoklady, pretože je to viac ako len šedý priemer. Je to kniha de luxe.

<Kúpiť knihu Volanie Ježiša>

Autorka recenzie: Zuzana Ring

Bibliografický popis: YOUNGOVÁ, S. 2013. Volanie Ježiša [Jesus Calling], Bratislava : Citadella, 386 s., viazaná, ISBN 978-80-89628-25-4.

5 Užívateľ (2 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre