Satan okolo nás obchádza ako revúci lev

Plná Božia výzbroj (recenzia knihy)

O Liste sv. apoštola Pavla Efezanom počul asi každý kresťan. Koľkí z nás však reálne využívajú Pavlove rady v dnešnej dobe? Ak máte pocit, že vám toto takmer 2000-ročné dielo nevie poslúžiť inak než ako meditácia na dlhé zimné večery, je čas prehodnotiť fakty. Kniha amerického autora a vysokoškolského profesora Lawrence O. Richardsa s názvom Plná Božia výzbroj vám pritom otvorí oči.

Čo by našiel Pavol, keby prišiel do nejakého súčasného amerického mesta, napríklad Seattlu, v ktorom toto píšem? Seattle je vzrušujúce mesto, pri ktorom námorné trasy križujú pacifický „Ohnivý kruh“. […] No už zakrátko by si Pavol určite všimol, že duchovné mocnosti zla pôsobia aj tu. Nachádzajú sa tu mnohé kostoly, no väčšina obyvateľov sa nehlási k žiadnej cirkvi. Život jedného z pastorov jednej z najživších protestantských cirkví v tomto meste je v ohrození tak často, že na všetkých jeho bohoslužbách musia byť prítomní ozbrojení osobní strážcovia. (16)

Niet pochýb, že žijeme v duchovnej vojne. Satan okolo nás obchádza ako revúci lev a hľadá to najcitlivejšie miesto, na ktorom by nás mohol zasiahnuť. Jeho zákerné šípy cielené priamo na nás však mnohokrát objavíme až vtedy, keď kvôli nim ťažko krvácame. A to je až príliš neskoro.

Či už si to v danej chvíli uvedomujeme alebo nie, od našej reakcie na jeho úklady závisí celý náš večný život. Poddáme sa mu a necháme sa chytiť do jeho zničujúcej pasce, alebo sa rozhodneme dôverovať Božiemu plánu a bojovať za víťazstvo jeho kráľovstva v našich životoch? Odpoveď je v našich rukách.

Väčšina kresťanov nevie, čo presne si má o démonoch myslieť. Veríme, že existujú. No nevieme, čo presne robia. Evanjeliá nám rozprávajú o tom, že Ježiš z ľudí démonov vyháňal. Ak boli teda démoni z týchto osôb vyháňaní, museli byť v nejakom zmysle v nich. (83)

Faktom zostáva, že satanova vynaliezavosť nepozná hraníc. A keďže Boh vedel, že sami proti kráľovi lží a temnôt nemáme šancu, daroval nám návod, ako v tomto boji zvíťaziť. Dokážete to I vy s použitím prilby spásy, štítu viery, sandálov pokoja, pancieru spravodlivosti a opasku pravdy. Verte alebo nie, odpoveď na vaše problémy môže byť len o stránku ďalej!

Vďaka tomu, že žijeme podľa spoľahlivého Božieho slova, vyslobodzujeme sa z ilúzií a preludov, ktoré nás ohrozujú na ceste. V Ježišovom učení a v slovách Písma je nám daná nádej. Keď vložíme svoju dôveru do tohto slova a budeme sa ním riadiť, zakúsime, aký život by sme mali a aj môžeme mať. Táto pravda nie je však niečo, k čomu by sme sa dopracovali svojím rozumom. Táto pravda zodpovedá životu v Kristovi. Nie sme pozvaní tejto pravde len veriť. Sme povolaní túto pravdu aj žiť. (140)

Richardsova kniha je nielen vynikajúcim sprievodcom Pavlovho listu Efezanom, ale aj skvelou výzbrojou do duchovného boja, na ktorí sme sami prislabí. Ukáže vám cestu z problémov, ktoré sa navonok môžu zdať neriešiteľné. Neodmietnite preto pomoc, ktorá sa vám v Plnej Božej výzbroji núka. Váš život vďaka tomu naberie celkom iný smer.

7 tajomstiev Božieho milosrdenstva

Autorka recenzie: Martina Bednáriková

Bibliografický popis: RICHARDS, LAWRENCE O., 2019. Plná Božia výzbroj, [The Full Armor of God], Košice: Zachej.sk, 224 s., brožovaná väzba (mäkká), ISBN 978-80-8211-118-0.

 

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre