Stormie Omartian: Moc modlitby rodiča (recenzia)

Moc modlitby rodiča

Kniha Stormie Omartian začína netradične predslovom napísaným jej deťmi Amandou a Christopherom. Je zaujímavé sledovať ich výpovede v priebehu desiatich rokov. Práve ich premieňala, chránila a formovala dennodenná modlitba ich starostlivej matky.

Ako otec dvoch detí som bral túto knihu  do rúk so záujmom ale aj s istým predsudkom. Snažil som sa byť otcom, ktorý sa modlí za svoje deti a nechápal som, čo nového mi môže kniha Moc modlitby rodiča priniesť. Po jej prečítaní som si uvedomil, ako veľmi som sa mýlil.

Celá kniha je rozdelená na rôzne oblasti života, v ktorých sa môžu rodičia modliť za svoje deti. Často ide na pohľad o banálne veci ako noví priatelia detí alebo náklonnosť k štúdiu. Avšak pri čítaní knihy som pochopil, že na naše deti môžu často číhať aj veľké nebezpečenstvá ako ťažký úraz, život v hriechu, drogy alebo alkohol. Do istého veku máme tieto veci pod kontrolou. Keď deti vyrastú, zostane nám už len jedna zbraň – naša modlitba.

Na knihe sa mi páčilo, že v závere každej kapitoly, ktoré sú krátke a dobre sa lúskajú, je uvedená konkrétna modlitba za oblasť, ktorá je v danej kapitole opísaná a taktiež výroky z Božieho slova s rôznymi prisľúbeniami, ktoré autorka nazýva „výzbroj“. Povzbudzuje tým čitateľa oprieť sa pri modlitbe o Božie slovo, o prisľúbenia samotného Boha pre tých, ktorí ho vzývajú s dôverou.

V závere knihy sú všetky modlitby zhrnuté. Musím povedať, že pri ich modlení za konkrétne potreby našich dvoch dcér ma prenikla bázeň pre Bohom. Pri ich formulácii mi dal Pán spoznať, že On je Boh, ktorý vypočuje prosby svojich detí. Nejde len o to modliť sa za svoje deti, ale modliť sa vytrvalo, s dôverou, s láskou a s pevnou nádejou, že modlitba má moc premieňať životy našich detí. To sama Stormie Omartian zdokumentovala v svojej knihe mnohými príkladmi zo života jej detí. Pre mňa osobne je práve to najväčším prínosom tejto nesporne inšpirujúcej knihy.

Rozhodne odporúčam prečítať si aj jej ďalšie knihy na túto tému – Moc manželkiných modlitieb a Moc manželových modlitieb. Sú napísané človekom, ktorý má osobnú skúsenosť s modlitbou a s jej uzdravujúcimi účinkami.

PS – Na obale knihy Moc modlitby rodiča je uvedené, že sa predalo viac ako 10 miliónov výtlačkov autorkiných kníh o modlitbe.

<Kúpiť knihu Moc modlitby rodiča>

Autor recenzie: Marek Piváček

Bibliografický popis: OMARTIAN, S. 2012. Moc modlitby rodiča [The Power of a Praying Parent], Bratislava : Slovo života international, 163 s., brožovaná, ISBN 978-80-89165-32-2.

 

5 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre