Wilhelm Busch: Ježiš, náš osud (recenzia)

Ježiš, náš osud

Wilhelm Busch bol evanjelický farár, ktorý veľa cestoval nielen po Nemecku, ale i po celom svete. Cieľ jeho ciest bol evanjelizačný. Prinášať ľuďom Krista a ľudí ku Kristovi. Ježiš, náš osud je útla knižka písaná drobným písmom. Je súborom prepísaných nahrávok – 17 evanjelizačných prednášok tohto veľkého kazateľa. Jeho najobľúbenejšou témou bolo posolstvo o živej osobe Ježiša Krista.

Poviete si, ďalšia kniha o Ježišovi. Čo nám len môže dať jej prečítanie? Skutočne nám má čo povedať? Zvlášť ak jej prvé vydanie bolo v roku 1968? Môže taká prahistorická kniha obohatiť súčasného moderného človeka? Dovolím si poznamenať áno. Je to nadčasová kniha a má čo ponúknuť i dnešnému človeku. A nie je toho vôbec málo.

Knihu robí príťažlivou množstvo skutočných príbehov. Či už sú to už svedectvá z autorovho osobného života, alebo príbehy z jeho pastorácie. Pri osobných zážitkoch Wilhelma Buscha z prvej alebo druhej svetovej vojny mi naskakovali zimomriavky. V duchu som ďakovala Bohu za milosť, že nežijeme vo vojne.

Trocha ma zarazilo, akou formou tu bol prezentovaný Boh. Miestami to pôsobilo dojmom, že autor robil z neho strašiaka. Často bol spomínaný strach zo Svätého, Dokonalého, Spravodlivého Boha. Nuž, dala by som skôr prednosť slovnému spojeniu bázeň pred Bohom. V súčasnosti sa hovorí o milujúcom a milosrdnom Bohu. Nazýva sa Láskou.

Na knihe sa mi veľmi páčila priamosť a otvorenosť, s akou sa prihováral autor čitateľovi. Používal jednoduché slová a zďaleka obchádzal nezrozumiteľné odborné výrazy. Nič neprikrášľoval. Veľmi na mňa zapôsobilo jeho priznanie sa k odpadnutiu od viery. O to silnejšie bolo následné svedectvo návratu do Cirkvi.

V knihe sa autor venoval i dnes aktuálnym témam a zachytil nádherný príklad toho, ako je možné žiť a kráčať s Ježišom po boku. Publikácia Ježiš, náš osud je okrem iného aj návodom na to, ako pozvať Ježiša do svojho života a nemať strach sa pre Neho definitívne rozhodnúť.

<Kúpiť knihu Ježiš náš osud>

Autorka recenzie: Katarína Koyš

Bibliografický popis: BUSCH, W. 2011. Ježiš, náš osud [Aussat- und Schriftenmissions], Bielefeld : Christliche Literatur – Verbreitung, 192 s., brožovaná, ISBN 978-3-89397-717-8.

5 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre