100 rokov od zjavení Panny Márie vo Fatime

Bol príjemný májový deň. Ničím výnimočný od hociktorého iného jarného dňa.

Tri deti, traja pastierikovia – Lucia, Hyacinta a František vyšli na polia za portugalským mestom Fatima, pásť ovečky.

Pochádzali z chudobných rodín, pozemského bohatstva nemali veľa, no o to viac ich priťahovali poklady nebies. Milovali modlitbu ruženca a sväté omše. Od mala boli vedené k úprimnému odchovnému životu a jednoduchej, no pevnej láske k Bohu bez pretvárky.

V ten deň, 13. mája sa im okolo poludnia pod mladým dubom zjavila tajomná pani odetá v bielom, žiariaca ako diamanty. Všetci traja pastierikovia onemeli. Nakoniec sa osmelila Lucia, ktorá sa tajomnej krásnej pani spýtala, kto je a odkiaľ prichádza.

Panna Mária im počas prvého stretnutia dala prísľub nebeskej večnosti a zároveň ich prosila, aby na to miesto deti prichádzali počas 6 mesiacov vždy 13. v mesiaci.

Deti poslúchli a ďalších stretnutiach sa im Panna Mária predstavila ako Ružencová Panna Mária.

Vedomosť o nadprirodzených zjaveniach na poliach za Fatimou sa po krajine začali šíriť neuveriteľnou rýchlosťou. na októbrové stretnutie prišlo viac ako 70 000 ľudí. Pršalo a oni sa brodili v blate a v bahne, len aby uvideli zázrak.

A aj ho uvideli.

Mraky sa odrazu roztrhali a vyšlo slnko. Bolo jasné a žiarivé ako v najhorúcejší letný deň. Odrazu sa začalo točiť a meniť farba. Všetci si mysleli, že nastal koniec sveta a od hrôzy kričali, modlili sa a padali na kolená do blata. Keď sa tanec slnka skončil a deti sa pozreli do jeho žiari, uvideli v ňom obraz sväte rodiny.

To bolo potvrdením pravdivosti zjavením Panny Márie.

Panna Mária sa v týchto zjavenia deťom ukázala ešte niekoľkokrát a zverila im tajomstvá, posolstvá a proroctvá, ktoré sa plnia pred očami veriacich. Naplnením takéhoto proroctva bol aj atentát na pápeža Jána Pavla II.

Na Cirkev a jej cestu má osobitný vplyv osobnosť pápeža – hlavy Cirkvi. Vidíme ako sa viacerí pápeži snažili zobrať na plecia trápenia a bremená doby a niesť ich po ceste až ku Kristovmu krížu.

Vo videní, ktoré mali deti, bol pápež zabitý na ceste mučeníkov. Azda sám Svätý Otec rozpoznal po atentáte z 13. mája 1981 v proroctve svoj vlastný osud. Svoju záchranu vysvetľuje slovami: „…bola to materinská ruka, čo viedla dráhu guľky, a so smrťou zápasiaci pápež sa zastavil na prahu smrti“ (13. mája 1994).

Na základe týchto zjavení vo Fatime a tiež na základe prosby Panny Márie bolo 13. mája 1931  Portugalsko zasvätené Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie.

V roku 1938 urobili vo Fatime ďalšie zasvätenie Panny Márie, vďaka ktorému bola táto krajina uchránená od hrôz 2. svetovej vojny.

Tento rok 13. mája si pripomíname 100. výročie zjavení Panny Márie trom pastierikom vo Fatime.

Tu nájdete výber publikácií, ktoré vám vzácne udalosti priblížia viac a vďaka ktorým môžete toto výročie prežiť ako nikdy predtým.

Deviatnik k fatimským deťom

DEVIATNIK K FATIMSKÝM DEŤOM – Sté výročie zjavení Panny Márie vo Fatime a svätorečenie pastierikov, ktorým sa zjavila, je motívom vydania tohto deviatnika. Ponúka príležitosť pripomenúť si odkaz Božej Matky, vstúpiť do spoločenstva s novými svätými, prehĺbiť svoju modlitbu slovami žalmov a prosiť o dar pokoja.

 

 

 

 

 

 

fatima

FATIMA – Modlitba a pokánie, Nádej a záchrana – Knižka Fatima – Modlitba a pokánie, Nádej a záchrana sa rodila počas sprevádzania slovenských pútnikov vo Fatime, najmä fotografický a archívny materiál. Nesie sa akoby v troch rovinách. Prvou je základný text, v ktorom sa dozvedáme najdôležitejšie údaje o živote fatimských vizionárov, o priebehu samotných zjavení a pod.

 

 

 

 

Fatima SSV

PANNA MÁRIA FATIMSKÁ – Vo Fatime Panna Mária povedala: „Moje Nepoškvrnené Srdce zvíťazí.“ To znamená, že srdce otvorené Bohu, očistené kontempláciou Boha, je silnejšie ako všetky zbrane. Máriino fiat, slovo jej srdca, zmenilo dejiny sveta, lebo priviedlo na svet Spasiteľa. Vdáka jej súhlasu sa Boh stal človekom a vstúpil do nášho ľudského priestoru.

Cítime, že zlo má vo svete moc, lebo naša sloboda sa odvracia od Boha. Ale odkedy má Boh ľudské srdce a obrátil slobodu človeka k dobru, k Bohu, nemá sloboda v konaní zla posledné slovo. Odvtedy platí: „Vo svete máte súženie, no dúfajte, ja som premohol svet (Jn 16,33). Fatimské posolstvo nás nabáda, aby sme dôverovali tomuto prísľubu.“ Benedikt XVI.

 

Fatimskí pastierikovia

FATIMSKÍ PASTIERIKOVIA – Fatima je veľmi známe portugalské pútnické miesto, kde sa v roku 1917 zjavovala Panna Mária trom malým deťom, pastierikom, Františkovi, Hyacinte a Lucii. Katolícka cirkev uznala pravosť zjavení vo Fatime v roku 1930. Jedným z veľkých ctiteľov Fatimskej Panny Márie bol aj pápež Ján Pavol II. Zoznámte sa s Františkom, Hyacintou, Luciou a spoznajte celý priebeh zjavení vo Fatime. Kniha obsahuje najdôležitejšie spisy o zjaveniach, ako i zoznam a charakteristiku najznámejších pútnických miest na celom svete.

<Chcem vidieť viac>

Hlboké prežitie pravého zmyslu Veľkej noci (6)

 

 

 

 

 

 

5 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre