Odkaz Pátra Pia

Na prelome rokov sa každý z nás zvykne obzerať za „starým“ rokom a plánovať ten nový. Pri tejto príležitosti vám prinášame slová svätého Pátra Pia, ktoré napísal dňa 29. decembra 1912 v jednom zo svojich početných listov. Veríme, že nasmerujú váš pohľad na to, čo je najdôležitejšie – bližší vzťah s naším Pánom.

Ďalší rok odchádza do večnosti spolu s váhou hriechov, ktoré som počas neho spáchal. Koľké duše, šťastnejšie odo mňa, na konci svojho pozemského putovania privítali namiesto konca úsvit! Koľké duše len vošli do Ježišovho domu a zostanú tam navždy! Koľké šťastné duše, ktorým úprimne závidím, vošli do večnosti skrze smrť spravodlivých, posilnené Ježišovým bozkom, potešené sviatosťami a podopierané Božím služobníkom, koľké šťastné duše vošli do večnosti s nebeským úsmevom na perách napriek strastiam telesných bolestí, ktoré ich kruto utláčali!

Otče môj, život v tomto slzzavom údolí sa mi už celkom zunoval. Život v tomto vyhnanstve je pre mňa takým krutým utrpením, že ho už takmer nedokážem znášať. Pomyslenie na to, že môžem kedykoľvek stratiť Ježiša, vo mne vyvoláva zvláštny nepokoj, ktorý dokáže pochopiť len duša, ktorá úprimne miluje Ježiša.

V týchto pre mňa takých slávnostných dňoch, pretože sú sviatkami nebeského dieťaťa, som býval často uchvátený prekypujúcou nadmierou Božej lásky, pre ktorú moje úbohé srdce zmiera láskou k Bohu. Pochopiac všetku Ježišovu blahosklonnosť voči mne som sa naňho obrátil slovami svojej zvyčajnej modlitby, prednášanými s nezvyčajnou dôverou: „Ach, Ježišu, kiež by som ťa dokázal milovať, kiež by som dokázal trpieť toľko, koľko by som chcel, kiež by som ťa dokázal potešiť a nejakým spôsobom odčiniť nevďačnosť ľudí voči tebe.“

List Pátra Pia z 29. decembra 1912 adresovaný P. Agostinovi da San Marco in Lamis

Úryvok pochádza z knihy 365 dní s Pátrom Piom, ktorú si môžete zakúpiť na Zachej.sk.

3.3 Užívateľ (9 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre