NOVINKA: Nebojte sa sexu alebo Miluj a rob, čo chceš

Už o niekoľko dní budeme môcť v kníhkupectvách a na e-shopoch nájsť novú knihu vydavateľstva Zachej.sk s nevšedným názvom Nebojte sa sexu alebo Miluj a rob, čo chceš. Na Slovensku je to už druhá kniha poľského kapucína a kňaza Ksaweryho Knotza na tému manželskej sexuality a vnímania sexu z kresťanského pohľadu. Ksawery Knotz (*1965) sa v Poľsku už dlhé roky  venuje pastorácií manželstiev a rodín. Jeho knihy vychádzajú prevažne z rozhovorov, pozorovaní a skúseností manželov v bežnom rodinnom živote a aj preto sú pre ľudí také príťažlivé.

Nebojte sa sexu alebo Miluj a rob, čo chceš

Jeho prvá kniha Sex ako ho nepoznáte je napísaná zrozumiteľne, úctivo a prináša otvorené a jasné odpovede na otázky týkajúce sa intímneho manželského života. Novinka Nebojte sa sexu alebo Miluj a rob, čo chceš je písaná formou rozhovoru novinára Sylwestra Szefera s otcom Knotzom. V otázkach, ktoré Sylwester Szefer kladie kňazovi, necháva tento novinár naplno zažiariť svoj žurnalistický talent. Jeho otázky sú priame, vychádzajúce z praktického života a nevyhýba sa ani takým delikátnym témam ako je nevera či „bokovka,“ pornografia, frigidita, sex po štyridsiatke, orgazmus, sexuálna abstinencia či antikoncepcia.

Kniha je zdrojom nového poznania a chápania ľudskej sexuality pre tých, ktorí už dlhší čas žijú v manželstve. Ponúka inšpiratívny pohľad ako upevňovať vzájomný vzťah a to aj po rokoch a v každom jeho období.

 

Príťažlivosť nie je len otázkou toho, čo vidíme na povrchu, ale ide predovšetkým o kvalitu vzťahu. Žena a muž sa navzájom čoraz viac priťahujú, ak naozaj spolu žijú, žijú jeden pre druhého, ak sa jednoducho milujú. Ich láska je ako staré víno, ktoré čoraz lepšie chutí.“ (str. 14)

Sviatosť manželstva nie je len polhodina strávená v kostole, ale celý život. Keď sú manželia telesne spolu, budujú puto, starajú sa jeden o druhého, milujú sa všetkými možnými spôsobmi, vtedy k nim prichádza Boh a uskutočňuje sa sviatosť manželstva.“ (str. 34)

 

Táto kniha môže pomôcť mladým manželom vyhnúť sa chybám (veľakrát s fatálnymi následkami), ktoré by mohli urobiť v nevedomosti. Umožňuje im vytvoriť si správny, zdravý pohľad na sex v manželstve, uvedomovať si a vnímať vzájomné potreby a tak budovať šťastný vzťah a domov pre svoju rodinu.

 

Bez sexu niet manželstva. Manželstvo bez sexu je úplné nedorozumenie, nepochopenie podstaty manželstva.“ (str.42)

Katolíci často zmýšľajú rovnako ako nekatolíci: sex je niečo dobré, príjemné, dôležité, ale nie je v ňom prítomný Boh.“ (str. 37)

 

Je dobré vedieť, že keď chceme ako kresťania nájsť odpovede na otázky ohľadom ľudskej sexuality, nemusíme tápať v tme a uchyľovať s k pochybnej literatúre a časopisom. Môžeme ich nájsť v odpovediach a vysvetleniach Božieho služobníka – kňaza. Nenechávajme Boha za dverami našej spálne. Dovoľme mu požehnávať nielen jedlo, ale aj naše manželské intímne chvíle. Veď manželský sex je jeho darom pre nás.

Nebojte sa sexu
5 Užívateľ (3 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre