NOVINKA: Judáš – záblesk v tme

Len dve bytosti na svete poznali Judášovo tajomstvo: Kristus a zradca.

Judáš - Záblesk v tme

Osoba Judáša Iškariotského zostane pre nás už navždy zahalená tajomstvom. Ponoriť sa do hĺbky jeho osobnosti môže byť riskantné, pretože výsledok bádania je nejasný. Čo sa skrývalo v hlbinách duše jedného z dvanástich apoštolov, ktorý sa zapísal do dejín spásy ako zradca? Prečo sa to stalo? Prečo ho Ježiš neuchránil od tohto hrozného skutku?

Aj na tieto otázky sa ambiciózne pokúsila odpovedať kniha dona Stevana Judáš – Záblesk v tme.

Ak chceme skúmať Judášovu osobnosť, potrebujeme zostať veľmi blízko toho správneho zdroja a síce: Svätého písma. Autor urobil veľmi dobre, že sa ani nepokúšal hľadať pravdu niekde inde. Rekonštrukciu Judášovej osobnosti robí výlučne v biblickom svetle a musím priznať, že (neuzavretý) výsledok tohto jeho bádania bol pre mňa udivujúci.

Načrtnuté jemné nuansy boja medzi dobrom a zlom, ktorému sa nevyhne nikto, sú mimoriadne citlivo zachytené a nastavujú zrkadlo každému jednému z nás. Už pri čítaní knihy dona Stevana sa dotieravo tlačí vpred istá podstatná a nepohodlná otázka: Nedrieme kúsok Judáša aj vo mne samej? Nemám s týmto učeníkom spoločné viac, ako som si bola doteraz ochotná priznať?

„Slučku zúfalstva, ktorá zviera hrdlo, Pán nahrádza slučkou zástery, ktorá je previazaná okolo bedier námorníckym uzlom nádeje.“ (Mons. Tonino Bello)

Judáš - Záblesk v tme

Zuzana Ring,

Vydavateľstvo Zachej.sk

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre