Neuveriteľné, koľko zaujímavých a poučných chvíľ dokáže rodič s dieťaťom stráviť nad takou útlou knihou! 

Vianoce vysvetlené deťom (recenzia)

Krásna, nádherne ilustrovaná, jednoduchá, oku-lahodiaca – proste ideálna pre deti. Taká je kniha o Vianociach informatičky Aurory Magni, ktorá sa venuje aj písaniu, a ilustrátorky Alessandry Mantovani.

V slovenčine vyšla kniha vo vydavateľstve Zachej.sk v edícii Deťom, kde si naozaj dali záležať na kvalitnom spracovaní, pevnej väzbe a hrubších stránkach (niečo ako kriedový papier). To všetko robí z knihy Vianoce vysvetlené deťom vynikajúci darček nielen pred sviatkami Narodenia Pána ale aj pre každého, kto chce tieto veľké tajomstvá sprostredkovať najmenším.

Poďme ale na samotný obsah tejto neveľkej knižky ukrývajúcej veľké poklady. Veľmi oceňujem, že autorky sa snažia chronologicky zachytiť všetky udalosti narodenia Božieho Syna nevynímajúc proroctvo proroka Izaiáša izraelskému národu alebo zvestovanie anjela Gabriela Panne Márii. A čo je naozaj dôležité – dnešnej mladej generácii ozrejmujú to, čím sú a čím naopak nie sú Vianoce.

Jednotlivé kapitoly sa skladajú z čítania, ktorým je voľné prerozprávanie textu Písma s odkazom na dané miesto a zo zamyslenia s nápadom pre nás, čo môžeme urobiť my. Takto sa malý čitateľ dozvedá o Ježišovom narodení, o pastieroch ale aj o Herodesovi či mudrcoch. Tiež sa mi veľmi páči, že na každej stránke sú niektoré slová hrubo a farebne vyznačené, akoby zvýrazňovali odkaz danej časti knihy.

Pomyselná druhá časť knihy sa skladá z kapitol, ktoré sa týkajú „dnešných dní“. Deti sa v nej dozvedia, že Ježiš – Boh je stále s nami a preto nie sme sami, že v modlitbe sa s Ním môžeme stretnúť a rozprávať a v neposlednom rade, že mu môžeme aj my priniesť svoje dary.

V závere knihy sú ešte vysvetlené niektoré pojmy a časti liturgického kalendára viažuce sa k vianočnému obdobiu. Je až neuveriteľné, koľko zaujímavých a poučných chvíľ dokáže rodič s dieťaťom stráviť nad takou útlou knihou!  Vrelo ju odporúčam všetkým, ktorí chcú svoje deti viesť vo viere a privádzať ich bližšie k osobnému vzťahu s Ježišom, naším Vykupiteľom.

Byť ako Mária

Autor recenzie: Marek Piváček

Bibliografický popis: MAGNI, A., MANTOVANI, A.; 2019. Vianoce vysvetlené deťom [Il Natale spiegato ai bambini], Zachej.sk, 32 s., pevná väzba, ISBN 978-80-8211-123-4.

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre