Stormie Omartian: Moc manželkiných modlitieb (recenzia)

Moc manželkiných modlitieb

Čo je korením partnerského vzťahu medzi mužom a ženou? Sex? Vzájomná príťažlivosť? Dobrodružstvo, či naopak pocit bezpečia?

A čo tak modlitba? Pritiahnuté za vlasy? Hm… možno len na prvý pohľad. Najskôr je potrebné zodpovedať si otázku, čo sa vlastne počas modlitby deje a aký má dopad na manželstvo.

Modlitba je nadväzovanie a prehlbovanie osobného vzťahu s Bohom, prijímanie Jeho múdrosti do každodenných rozhodnutí, vyznávanie vlastnej závislosti na Ňom, vyjadrovanie ochoty učiť sa od Toho, ktorý je sám Láskou.

Tento vzťah treba živiť  komunikáciou, počúvaním a zotrvávaním v Božej prítomnosti. Ak sa tak deje, modlitbou sa manželia ocitajú vo zvláštnom trojuholníku, ktorý ako jediný prospieva manželstvu a nie je preň deštruktívny: Boh, manžel a manželka.

 Kniha Moc manželkiných modlitieb je skvelá v tom, že je doslova návodom, ako takýto modlitbový život začať, ako v ňom pokračovať a ako si ho udržať. Obsahuje totiž 30 námetov, resp. oblastí života muža, za ktoré sa môže manželka prihovárať. Priznávam, že doteraz som nemala poňatie, že táto paleta je taká pestrá. Doslova som prechádzala kapitolu za kapitolou s údivom: „Tak aj za toto? Aj za toto…?“ Výborný námet na mesačnú modlitebnú kúru 🙂
Kniha vychádza v období, kedy sa rozpadá takmer každé druhé manželstvo. Dnes je totiž jednoduchšie ísť na úrad a dať sa rozviesť, ako si kľaknúť pred Boha a znova a znova Mu odovzdávať vrchy, ktoré sa odmietajú pohnúť. Dnes je jednoduchšie partnera vymeniť za niekoho menej problémového a viac príťažlivého, ako ho zveriť do Božích rúk a očakávať s vierou zázrak premeny – manželovej, ale v prvom rade tej vlastnej.

Začínam sa presviedčať, že najlepšie knihy sú tie, ktoré má autor zažité na vlastnej koži a nie je tomu inak ani v tomto prípade. Stormie Omartian je v pozícii manželky – oddanej, bojujúcej, miestami zúfalej, v hraničných momentoch zvažujúcej rozvod ako jedinú možnú únikovú cestu… Kým ju Boh v jej zlomenosti nezavolá na cestu modlitby rovnako hlbokú ako brázdy v jej rozjatrenom vnútri.

Byť manželkou, byť jedným telom so svojim manželom môže znamenať aj podoprieť ho tam, kde on nevládze. Napríklad modlitbou – vytrvalou a dôslednou. Začítajte sa, v koľkých oblastiach váš manžel bytostne potrebuje vaše modlitby. Nikto iný to za vás neurobí. Buď, alebo … There is no plan B.

>> Kúpiť knihu Moc manželkiných modlitieb <<

Autorka recenzie: Zuzana Ring

Bibliografický popis: OMARTIAN, S. 2011. Moc manželkiných modlitieb [The power of a praying wife], Bratislava : Slovo života international, 158 s., brožovaná, ISBN 978-80-89165-29-2.

3.3 Užívateľ (3 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre