Modlitba za sedem darov Ducha Svätého

Poslaním každého kresťana je stať sa svätým, milovať Boha opravdivou a svojho blížneho milosrdnou láskou. Aby sme toto poslanie naplnili, potrebujeme vo svojom živote sedem darov Ducha Svätého. Ponúkame vám modlitbu, ktorá vám pomôže vyprosiť si ich.

Ó, Pane Ježišu Kriste, ktorý si predtým, ako si vystúpil do neba, prisľúbil svojim apoštolom a učeníkom Ducha Svätého, aby dokončil tvoje dielo v ich dušiach, daj mi toho istého Ducha, aby zdokonaľoval v mojej duši dielo tvojej milosti a lásky.

Daj mi Ducha múdrosti, aby som opovrhoval pominuteľnými vecami tohto sveta a túžil len po večných veciach; Ducha poznania, aby mi osvietil myseľ svetlom tvojej božskej pravdy; Ducha rady, aby som si vždy vyberal najistejší spôsob, ako sa stať milým Bohu a prísť do neba; Ducha sily, aby som niesol svoj kríž s tebou a aby som s odvahou prekonával všetky prekážky, ktoré sa stavajú proti mojej spáse; Ducha rozumu, aby som poznal Boha a poznal seba samého a zdokonaľoval sa v poznaní svätých; Ducha nábožnosti, aby som službu Bohu považoval za sladkú a príjemnú, a Ducha bázne voči Bohu, aby som bol naplnený láskyplnou úctou k Bohu a aby som sa bál urobiť niečo, čo sa mu nepáči.

Poznač ma, drahý Pane, znakom tvojich pravých učeníkov a oživ vo mne všetko svojím Duchom. Amen.

Túto a ďalšie modlitby nájdete v knihe Zasvätenie sa svätému Jozefovi, ktorú si môžete zakúpiť na Zachej.sk.

4.3 Užívateľ (14 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

1 Comment

  • Prosím za návrat k viere pre syna Petra, za da dar živej viery, obrátenie, za obrátenie jeho otca Petra, za pokoj, zdravie a Božie požehnanie pre celú moju rodinu a blízkych, PBZ

Komentáre