Modlitba pred vianočným výkladom

Predvianočný čas je pre väčšinu z nás časom nákupov, kedy hľadáme tie najkrajšie a najideálnejšie darčeky pre svojich blízkych. Prinášame vám modlitbu, ktorá vás v tomto čase povzbudí nezabúdať na to, čo je na Vianociach najdôležitejšie.

Pane, poď dnes so mnou von. Vezmem ťa so sebou na vianočné nákupy.

Pozri na ten vysvietený výklad. Tu by som si veru vedela vybrať darčeky pre svojich drahých. Hm, no ale… je to nad môj rozpočet. Bohatý Ježiško toho roku asi nepríde. Bohatý Ježiško… S príbuznými a priateľmi si rok čo rok navzájom prajeme bohatého Ježiška… Nie je to však v skutočnosti rúhanie? Veď ty si prišiel na tento svet celkom chudobný, aby si nás obdaroval tým najvzácnejším darom – sebou samým. Ježišu, aj ja chcem na Vianoce dať svojím blízkym to najcennejšie zo seba samej – svoj čas, pozornosť a úsmev.

Pomôž mi prosím myslieť aj na ostatných, najmä na tých, čo sú na tom horšie ako ja. Vnukni mi spôsob, ako môžem niekomu z nich urobiť krajšie Vianoce.

Ježiško, tvoj príchod na svet oslavujeme v tom období roka, keď vrcholí vláda tmy. Ty prichádzaš do našich najtemnejších nocí, aby si ich premenil na jasný deň. Kedy sa vlastne končí noc a začína deň? Keď vo vzdialenej pohybujúce sa siluete rozpoznáme človeka? Alebo keď rozoznáme farbu jeho pleti? Nie. Noc sa končí vtedy, keď v trpiacom blížnom spoznáme svojho brata. A deň sa ujíma plnej vlády vtedy, keď vo svojom nepriateľovi spoznáme trpiaceho blížneho. Ježišu, daj v mojej duši svitnúť nikdy sa nekončiacemu dňu. Amen.

Produkty súvisiace s touto modlitbou

365 dní s Máriou Kuchyňa svätej
Hildegardy
Päť minút
s Bohom (2023)
3.5 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre