Letná univerzita o etike, politike a kultúre pre mladých aj tento rok

Letná univerzita o etike, politike a kultúre už po sedemnástykrát v auguste privíta mladých ľudí, ktorí radi diskutujú a zamýšľajú sa nad veľkými životnými otázkami.

Kdekoľvek na Slovensku sa nachádzate, určite máte okolo seba stredoškolákov, ktorí sa pýtajú niektorú z nasledujúcich otázok:

  • Čo potrebujem vedieť, aby som vedel/a rozlíšiť, či to, čo chcem urobiť, je správne? Mám robiť iba to, čo sám/sama chcem?
  • Do akej miery mám poslúchať iných ľudí? Som zodpovedný/á za všetky dôsledky svojho konania?
  • Čo je cieľom nášho života a ako ho máme dosiahnuť? Ako vieme, či nežijeme v matrixe? Čo chcel Platón povedať podobenstvom o jaskyni? Je to dôležité?

Letná univerzita o etike, politike a kultúre už po sedemnástykrát privíta mladých ľudí, ktorí radi diskutujú, zamýšľajú sa a chcú od svojho študentského života viac ako len vysvedčenie. Na LUNI môžu dobehnúť svoj potenciál, ktorý pandémia posledné dva roky brzdila.

Pre koho je LUNI určená? Pre všetkých stredoškolákov a čerstvých maturantov, ktorí túžia zažiť búrlivé diskusie a hodnotové ukotvenie.

Aký program účastníkov čaká? Študenti sa spolu s lektormi budú snažiť porozumieť myšlienkam najväčších svetových autorov počas pútavých prednášok a seminárov. Budú mať možnosť vžiť sa do kože zákonodarcu, navrhnúť riešenie aktuálnych problémov a obhájiť ho na modelovom parlamente. To však nie je všetko! Taktiež stretnú zaujímavých hostí zo slovenského verejného života, zažijú veľa zábavy, športových aktivít, vybudujú komunitu a získajú nové priateľstvá.

Kedy a kde sa LUNI uskutoční? Od 7. do 14. augusta 2022 v kaštieli v Ivanke pri Dunaji.

Z bohatých skúseností vieme, že po LUNI je pre účastníkov svet zaujímavejší, prístupnejší a majú silnú motiváciu ďalej ho objavovať a osobnostne rásť. Pre mladých ľudí je to nesmierne dôležité a my sme veľmi radi, že im v objavovaní môžeme byť nápomocní.

Prihlasovanie končí 30. júna 2022, počet miest je však obmedzený. Prihlasovací formulár a všetky informácie nájdete na webovej stránke letnauniverzita.sk

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre