Keď Boh vyznáva lásku – Zjavenia sv. Brigity Švédskej

Celé dejiny sú milostným príbehom. Veľkým príbehom Lásky, ktorá vyráža dych. Každý moment histórie je dojímavým príbehom boja zamilovaného Kráľa o svoju nevestu Cirkev. O Teba. O mňa. O toho pána, čo si postavil luxusný dom za mestom, aj o toho vyhladovaného chudáka, ktorý sa na rohoch ulíc krčí a prosí o pár centov. O väzňa aj o slobodného.

2. máj 2017 / 17:00 seminárny Kostol Sv. Antona Paduánskeho Košice

2. máj 2017 / 17:00
seminárny Kostol Sv. Antona Paduánskeho Košice

Vždy, keď sa nad tým zamyslím a doprajem svojmu mozgu pár minút na premýšľanie, uchvacuje ma to. Bázeň – to je to, čo cítim.

Všemohúci Boh stvoril človeka, aby sa stal cieľom Jeho lásky, aby mal koho milovať. Našim prvým a prvoradým poslaním bola už od počiatku Láska. A napriek tomu, že sme ju nezvládli prijať v plnosti a rozhodli sme sa rebelovať, Boh nám neustále vyznával svoje city. Neustále nám posielal milostné listy a pripomínal sa nám.

A vrcholom bolo, že kvôli nám – rebelom, dobrovoľne vydal na kríž Sám Seba. Aby sme mohli opäť v jednote kráčať po ceste s Ním. Viac už nezniesol odlúčenie. Túžil po našom srdci a rovnakú túžbu chcel zapáliť v nás.

Dielom kríža to však vôbec neskončilo.

Dejiny Cirkvi a Kresťanstva prehovárajú bezpočet príbehov ľudí, ktorých túžba po večnosti, po Bohu a po Jeho Láske viedla do takej hlbokej odovzdanosti pred Ním, že im Sám hovoril tajomstvá nebies.

Muži a ženy podľa Božieho srdca. Svätí, ktorí sa stali Jeho priateľmi – priateľmi, s ktorými sám Boh zdieľal tie najhlbšie tajomstvá. Vzal ich za ruku a viedol ich do skrytých komnát Svojho srdca – do miestností, v ktorých dosiaľ nik nebol.

Stali sa priekopníkmi a svetu prinášali nadprirodzené svedectvá. Nie pre to, aby sa sami stali slávnymi. Nie pre to, aby za ne dostali svetskú odmenu. Ale pre to, aby skrze ich slová mohol Boh vzbudiť túžbu po nebi v každom, kto ich začuje. Pre to, aby sa ich pohľady nasmerovali na Kristovu Tvár a aby ich životy svedčili o Jeho dobrote.

Jednou z týchto výnimočných ľudí je aj sv. Brigita Švédska. Hoci žila už pred viac ako 700 rokmi, jej mystické  svedectvá, zjavenia a vízie sú zdrojom múdrosti, inšpirácie a poznania pre veriacich celého sveta ešte aj dnes.

Pokora a odovzdanosť, vďaka ktorým bolo jej srdce pripravené prijať obrovský dar zjavení má na Cirkev a jej vývoj nepopierateľný vplyv.

Už v utorok 2. mája 2017 o 17:00 (po svätej omši o 16:30) sa v seminárnom Kostole sv. Antona Paduánskeho v Košiciach uskutoční prednáška s témou Zjavenia sv. Brigity Švédskej, počas ktorej hosť – o. Daniel Boleš, priblíži účastníkom život a svedectvo tejto významnej svätice.

Po prednáške bude, už tradične nasledovať čas vyhradený na osobné rozhovory a diskusiu s prednášajúcim a samozrejme, budete mať možnosť aj zakúpiť si knihu Zjavenia sv. Brigity Švédskej.

Srdečne vás pozývame!

<Kúpiť knihu Zjavenia sv. Brigity Švédskej>

Zjavenia sv. Brigity Švédskej

 

5 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre