Ježišu, Život a Pravda, Učiteľ môj, usmerňuj každý krok môjho života… (Denníček, 688) 

365 dní s Božím milosrdenstvom (recenzia)

Denníček svätej sestry Faustíny je jedinečným prameňom poznania Božieho milosrdenstva takpovediac z prvej ruky. Kto ho pozná alebo o ňom aspoň počul, ten dobre vie, že patrí k povinnej knižnej výbave každého kresťana. Nie je to však kniha, ktorá sa dá prečítať na jedno posedenie. Treba si z nej čítať postupne a pomaly vstrebávať duchovné bohatstvo, ktoré ponúka.

Rovnako dobrou pomôckou na pravidelné stretnutia s milosrdným Ježišom je i kniha 365 dní s Božím milosrdenstvom, ktorá už na prvý pohľad zaujme peknou obálkou a formátom pripomínajúcim veľkosť vreckovej Biblie.

Ako už názov knihy napovedá, ide o čítanie na každý deň v roku. Jednotlivé čítania pozostávajú vždy z jedného citátu z Denníčka, zamyslenia nad ním a modlitbou, ktorá z daného čítania vyplýva. Texty na každý deň sú univerzálne, preto túto knihu môžete čítať v ktoromkoľvek roku – bude vždy aktuálna, vždy potrebná a určite vás vždy obohatí niečím novým. Tak málo denne stačí, aby sme obsiahli veľmi veľa! A ak je niečo, čo máme neustále spoznávať a čomu sa učiť, je to práve veľkosť a hĺbka Božieho milosrdenstva.
Výhodami knihy sú:
  • tematika – Božie milosrdenstvo,
  • univerzálnosť a nenáročnosť čítaní,
  • praktický formát vhodný na každodenné používanie,
  • optimálna veľkosť písma,
  • bonusom je lacetka (textilná záložka).
Toto sú dôvody, prečo by som si opakovane vybrala ako sprievodcu na celý rok práve 365 dní s Božím milosrdenstvom.
Najdrahší Ježišu, buď mojím sprievodcom v každom období môjho života a bezpečne ma preveď všetkým, čo ma v ňom čaká. Buď mojím vodcom.
Ježišu, dôverujem ti! 
Byť ako Mária

Autorka recenzie: Jana Gregorovičová

Bibliografický popis: TASSONE, S.; 2019. 365 dní s Božím milosrdenstvom [Day by Day With Saint Faustina: 365 Reflections], Zachej.sk, 478 s., pevná väzba, ISBN 978-80-8211-133-3.

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre