Exkluzívna novinka na Zachej.sk: Konečne na slobode!

Prenasledovanie kresťanov v 21. storočí nie je mýtus. Asia Bibi, pakistanská kresťanka, ktorá bola pre svoju vieru odsúdená na smrť, vám to dosvedčí v knihe Konečne na slobode!

Meno Asia Bibi snáď ani netreba predstavovať. Táto drobná žena z Pakistanskej islamskej republiky si v lete 2009 uhasila svoj smäd z moslimskej studne. Jednoducho vypila pohár obyčajnej vody. Pre tento počin bola následne odsúdená na smrť obesením – za údajné rúhanie. O deväť rokov neskôr sa ju vďaka medzinárodnému tlaku napokon podarilo oslobodiť. Bola zbavená obvinení, no kvôli pretrvávajúcemu nebezpečenstvu sa z Pakistanu musela odsťahovať.

Deväť rokov, ktoré prežila vo väzení, jej však už nik nevráti späť. Odlúčenie od jej dvoch dcér, manžela a ostatnej rodiny, ako aj brutálne násilie, ktorým si vo väzení prešla, na nej zanechalo stopu. Jej už i tak neochvejná viera sa však napriek tomu ešte viac prehĺbila. Dôvera v Krista, akú má dnes Asia, je skutočne obdivuhodná.

Jej príbeh, ktorý vyrozprávala spolu s francúzskou novinárkou Anne-Isabelle Tolletovou v knihe Konečne na slobode!, je fascinujúcim pohľadom do duše ženy, ktorá si tu na zemi prešla peklom. Strhujúce opisy skutočných udalostí nenechajú chladnými nikoho, komu v žilách koluje spravodlivosť. Detaily z Asiinho života vo väzení si väčšina z nás nedokáže predstaviť ani v najhoršom sne. Napriek tomu je z Asiiných slov cítiť, že si – aj keď zbavená akejkoľvek útechy – dokázala zachovať nádej. A z nej môžeme načerpať po prečítaní tejto novinky my všetci.

Kniha Konečne na slobode! je výnimočná hneď z niekoľkých hľadísk:

  • získala prestížnu Literárnu cenu za ľudské práva, ktorú udeľuje francúzska organizácia NOUVEAUX Droits de l ́Homme
  • spolu s Asiou Bibi ju napísala francúzska novinárka Anne-Isabelle Tollet, ktorá sa jej prípadu venovala od roku 2009 priamo v Pakistane a dobre rozumie miestnemu prostrediu
  • je prvým komplexným dielom o prípade Asie Bibi v slovenčine
  • a ešte oveľa viac

Kniha Konečne na slobode! je skvelým tipom na vianočný darček nielen pre všetkých tých, ktorí majú radi skutočné príbehy, ale aj pre tých, ktorí sa chcú posilniť vo viere. Asiina sila, odhodlanie a odvaha, s akou čelila rozsudku a dlhoročnému väzeniu, je fascinujúca a môže nás veľa naučiť. Neváhajme preto siahnuť do ruky jej príbeh a načerpajme z obrovského bohatstva, ktoré nám ponúka. Toto rozhodnutie určite neoľutujeme.

„V médiách ste o mne určite počuli… Predstavili ste si moju kalváriu, pravdepodobne ste sa aj pokúsili vžiť do mojej kože a mohli ste tak lepšie porozumieť utrpeniu. Ale isto nepoznáte celý príbeh, preto mi dovoľte, aby som vám ho rozpovedala.“

Byť ako Mária

Martina Bednáriková, Zachej.sk

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre