Exkluzívna novinka na Zachej.sk: Byť ako Mária

Pripodobnite sa Božej Matke pomocou desiatich čností, ktoré zmenia váš život

Byť v dnešnej dobe mamou rozhodne nie je ľahké. Za pravdu mi dajú asi všetky ženy, ktorí práve prebaľujú svoje ratolesti, učia sa so svojimi školákmi či čakajú do neskorej noci na návrat svojich pubertiakov. Napriek ťažkostiam je rodičovstvo jednou z najdôležitejších úloh, akú môžeme mať. Nedokážeme ju však úspešne zvládnuť sami. Potrebujeme pomoc a oporu niekoho skúsenejšieho.

Kto by ním mohol byť? Pomocníčku s veľkým P nám v knihe Byť ako Mária predstavuje americká katolícka autorka Marge Fenelonová. Veru, nikoho povolanejšieho ako Pannu Máriu, matku nášho Pána, v histórii sveta nenájdeme. Mária totiž veľmi dobre pozná všetky radosti, trampoty i starosti súvisiace s materstvom. Veď ich zažila z prvej ruky! A najmä – ako naša vlastná mama je nám viac než ochotná pomáhať.

Vďaka novinke z vydavateľstva Zachej.sk Byť ako Mária spoznáte Pannu Máriu z úplne nového pohľadu: ako vzor, ktorý je možné nasledovať. Mnohokrát sa totiž na Pannu Máriu pozeráme ako na vyvolenú ženu, ktorá bola uchránená od dedičného hriechu. Zdá sa nám príliš dokonalá a popri našich nedostatkoch, hriechoch a zlých vlastnostiach aj príliš vzdialená. Opak je však pravdou! Panna Mária je tu pre nás a čaká len na to, aby sme ju poprosili o pomoc. Veľmi rada sa o nás stará a túži sa s nami podeliť o bohatstvo milostí, ktoré jej daroval Boh. Chce nám ukázať, ako sa k nemu priblížiť, a tak sa stať ženou podľa jeho srdca.

Kniha vás na základe desiatich príkladov z Máriinho života vrátane zasnúbenia s Jozefom, zvestovania, narodenia a ukrižovania prevedie každodennými materskými ťažkosťami ako:
  • netrpezlivosť
  • frustrácia
  • bolesť
  • smútok
  • strach
  • a ešte oveľa viac bolestí a ťažkostí, ktoré počas svojho života na zemi zakúsila aj Ježišova matka

Vďaka knihe zistíte, že vzhliadať k Panne Márii je aj v 21. storočí to najlepšie, čo môžete ako katolícka matka urobiť. Jediné, čo pritom budete potrebovať, je vaša ochota nechať sa pretvárať Máriiným neobyčajným príkladom.

Skroť svoje nepokojné srdce

Martina Bednáriková, Zachej.sk

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre