Evanjelizácia na masérskom stole

Otváranie dverí, ale komuBola som na masáži a s pani masérkou sme sa dali do reči. Vraj jej známa chodí k veštici a s odstupom času sa jej začína úplne rozpadať život. Nie veštici, ale tej pani, čo za ňou chodí. Ale na začiatku to vraj bolo super, veštica jej povedala niečo dôležité z jej minulosti.

A tak otázka, ktorá v mojej pani masérke zostala rezonovať bola táto: Ako to mohla veštica vedieť? Odkiaľ poznala veci z jej súkromného života, ktoré poznať nemohla?

Spýtala som sa jej: „Ste veriaca?“

Odpovedala mi: „Áno, som,“ a po sotva postrehnuteľnej chvíľke, s akýmsi smútkom v hlase dodala: „Aj keď do kostola už nechodím. Modlím sa sama doma. Ruženec.“

Keďže pani bola veriaca, jednoduchšie sa s ňou hovorilo o veciach medzi nebom a zemou. O tom, že existuje Boh, anjeli a padlí anjeli. O tom, že anjeli sú stvorené duchovné bytosti, ktoré nás inteligenciou mnohonásobne prevyšujú, ale nie sú rovné Bohu, ktorý ich stvoril. O tom, že diabol je padlý anjel.

Veštenie sa Bohu protiví, je to niečo ohavné, tak o tom hovorí On sám vo svojom Slove (napr. Múd 12,4). Je to prestupovanie prvého Božieho prikázania: Ja som Pán Boh tvoj, nebudeš mať iných Bohov okrem mňa, aby si sa im klaňal. S akýmkoľvek problémom sa máme utiekať k Bohu, nie bežať za vešticou.

Veštica sa obracia s radou priamo na diabla a od neho čerpá všetko nadprirodzené. Tu niet žiadnych pochýb.

Predstavte si, že by významný doktor psychológie mal možnosť od útleho detstva sledovať Váš život a poznal by smútky, zranenia, traumy, bolesti, ale aj to pekné, čo ste prežili. Poznal by rodinné prostredie z ktorého pochádzate, skrátka poznal by Váš doterajší život, (i keď diabol nie je vševediaci a všadeprítomný – to je len Boh). Myslíte, že by pre neho bolo ťažké predpokladať Vašu budúcnosť a brilantne sypať vedomosti z minulosti? Diabol je podstatne inteligentnejší ako ten najlepší psychológ. Informácie a miera poznania, ktorými je vyzbrojený, sú ohromujúce.

A teda: diabol síce pozná našu minulosť, avšak nie budúcnosť. Tú pozná len Boh. Zlý duch len špekuluje, háda a predpokladá. Vtip je v tom, že ani človek samotný svoju budúcnosť nepozná a preto je v tejto pozícii ľahko manipulovateľným objektom.

Interpretovaním minulosti si veštica človeka nakloní na svoju stranu, získa nad ním moc a „predpovedaním“ budúcnosti ho už len manipuluje presne tým smerom, ktorým chce. Občas prihodí aj nejaký ten zázrak na počkanie, veď keď už pýta 500 € za „odrobenie porobeného,“ prečo by sa v rozsypanej múke náhle nezjavila tvár človeka, ktorý údajne „porobenie“ spôsobil? (Očité svedectvo mojej kamarátky, ktorá sa neskôr obrátila a viac k vešticiam nechodila).

Keby sme len chápali, s čím sa zahrávame! Keby sme len chceli vidieť, po akom tenkom ľade chodíme! A keď sa tak nad tým zamýšľam, zrejme okrem tej magickej príťažlivosti ochutnať niečo nepoznané a tajomné bude za tým aj veľký kus lenivosti. Je predsa pohodlnejšie ísť „dať si vyveštiť“, ako kľačať pred Bohom, bolestne sa učiť dôvere a čakať… Niekedy aj roky. Proste spoľahnúť sa na Neviditeľného a nie na zázrak lúsknutím prstov. No i tomu samotnému pokľaknutiu pred Bohom predchádza viera postavená na skale. Proste mať dobré základy a nebyť pomýlený.

Poznáme vôbec tú skutočnú cenu, ktorú začneme platiť v momente prekročenia prahu veštíc a liečiteľov? A to nemyslím na vyčíslenie hodnoty v eurách. Cena je podstatne vyššia: „Veď čo osoží človekovi, keby aj celý svet získal, a svojej duši by uškodil?! Lebo za čo vymení človek svoju dušu?! (Mk 8,36-37)

Zuzana Ring, Zachej.sk

Výborná kniha ktorá zodpovie niektoré načrtnuté otázky je: Otváranie dverí, ale komu?, alebo si prezrite knihy zaradené v témach: Okultizmus, satanizmus, či Uzdravenie, oslobodenie.

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre