Dych berúce svedectvo o zjaveniach Panny Márie v Japonsku

Akita: Krv a slzy Matky (recenzia)

Fatima, Lurdy, La Salette… Všetko sú to miesta mariánskych zjavení, ktoré sa stali akýmsi fenoménom, avšak všetky okrem zjavení spája aj to, že predtým, ako sa stali pútnickými miestami, boli iba periférnymi oblasťami, ktoré neboli veľmi lákavé. Boli pre svet tak málo dôležitými – a Boh si ich predsa vybral, aby nám v nich Božia Matka odovzdala tie najdôležitejšie posolstvá pre svet a Cirkev.

Jedným z takýchto miest je i Akita, o ktorej píše Tomasz P. Terlikowski vo svojej najnovšej knihe Akita: Krv a slzy Matky. Kniha obsahuje nesmierne veľa zaujímavých informácií a pritom nie je veľmi rozsiahla, čo je značné plus. Autor má skvelú schopnosť prepájať duchovné témy so svetskými, a to všetko v príjemnom štýle rozprávania. Pri čítaní nadobúdate dojem, akoby ste boli na historickej prehliadke Japonska, a pritom v tom všetkom je možné nájsť aj duchovnú hĺbku, tak potrebnú pre prijatie a pochopenie Máriiných posolstiev.

V úvode sú čitatelia postupne uvádzaní do kontextu prostredníctvom rozprávania o histórii japonskej Cirkvi. Je to veľmi zaujímavá časť knihy, nakoľko o katolicizme v Japonsku nie je toho veľa známeho. Autor podáva informácie priamo z prvej ruky, keďže Akitu navštevuje pravidelne ako sprievodca. Veľmi živo je tu vykreslené prenasledovanie katolíkov v histórii Japonska, ako aj praktiky a fungovanie podzemnej Cirkvi počas storočí.

Ďalej nás autor vovádza bližšie k súčasnosti a píše o živote vizionárky z Akity, ktorej svedectvo je priam dych berúce. Jej obrátenie je veľmi živým a zasahujúcim prvkom knihy a čitateľa privádza k reflexii vlastného vnútra. Pri živote vizionárky to však ani zďaleka nekončí, práve naopak, začína sa tu celý príbeh Božej Prozreteľnosti, ktorá mladú ženu pripravuje na kľúčový okamih jej duchovného života – zjavenie Matky Božej.

Tomasz Terlikowski tu opisuje celý priebeh zjavenia a uvádza aj všetky posolstvá, ktoré tu Panna Mária zanecháva pre svet a Cirkev, ako aj celý proces schvaľovania zjavení. Môžete sa tu dočítať aj o celom pozadí procesu schvaľovania zjavenia, o komplikáciách, ktoré sa vyskytli, ako aj dôvody, prečo spočiatku Cirkev odmietla uznať tieto zjavenia, a ako napokon dospela k záveru, že sú pravdivé.

My laici často nevieme veľa o podobných procesoch, avšak v tejto knihe sa môžete detailne oboznámiť o tom, ako takéto procesy prebiehajú. Na záver ešte Tomasz pridáva pár myšlienok o tom, prečo aj napriek svojej duchovnej dôležitosti je Akita nepovšimnutá japonskou Cirkvou. Môžem vám zaručiť, že kniha Akita: Krv a slzy Matky je čítaním, ktoré obohatí váš intelektuálny život, ako aj ten duchovný.

Autor recenzie: Kristína Šebová

Bibliografický popis: TERLIKOWSKI, T. P., 2021. Akita: Krv a slzy Matky [Akita: Objawienia i przesłania], Košice: Zachej.sk, 176 s., mäkká väzba, ISBN 978-80-8211-346-7.

5 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre