Čo nám priniesol február

Milí priatelia, február sa blíži k záveru a aj keď začiatok roka bol trošku skúpy na novinky, vo februári sa na pulty dostalo naozaj niekoľko skvelých titulov. Radi by sme vám ich pripomenuli, aby vám náhodou niečo neušlo.

Prvou knihou, ktorá nás v tomto mesiaci prekvapila, bola Odovzdaný. Tú pre nás napísal nadaný a podmanivý rečník, kňaz a jezuita Larry Richards. Načrtáva konkrétne kroky, ktoré máme urobiť, aby sme dosiahli vnútorný pokoj. Vyžaduje si to pripraviť plán pre život v súlade s Božou vôľou.

Ďalšou knihou, ktorá ešte ani nebola na pulte a už ste sa na ňu pýtali, bola Reč a slovo kríža. V knihe sú zachytené úryvky z pápežských homílií na Pôstne a Veľkonočné obdobie. Slová pápeža Benedikta XVI. vyslovené v homíliach budú duchovným pokladom Katolíckej cirkvi ešte pre mnoho generácií.

Našu pozornosť si vyslúžila aj kniha Kráľovskí bojovníci. Konečne tu máme titul určený pre deti vo veku od 8 do 12 rokov. Chlapci a dievčatá sa môžu ponoriť do dobrodružstiev bratov Xaviera a Evana, zároveň im budú zaujímavou formou predkladané a vyzdvihované duchovné i morálne hodnoty. Príbeh podobný Harrymu Potterovi, ale na kresťanskom podklade.

Patrí exorcimus do minulosti? Táto otázka je podtitulom ďalšej  februárovej novinky Diabol kúzla zbavený. Na túto tému rozpráva odborník, kňaz poverený Cirkvou – exorcista Gianni Sini. Zároveň ponúka cenné rady, ako odhaliť pokúšanie a skutky Zlého. Diablova zlomyseľnosť je obrovská, neustále sa nás pokúša odvrátiť od Dobra, veľmi atraktívnou formou zvádza naše mysle a srdcia tak, že strácame schopnosť pomenovať zlo a hriech.

Nuž a pre zaneprázdnené mamičky, ktoré sú dennodenne obklopené starosťami o svoju rodinu, detičky a len ťažko nachádzajú čas na rozhovor s Bohom, je tu kniha plná pochopenia – Sväté na zavolanie. Christine Gibsonová v knihe prelína každodenný život s duchovnou aplikáciou. Na živote svätíc poukazuje, ako sa jednotlivé situácie dajú zvládnuť, keď sa necháme viesť Božím slovom. “Každý bežný problém, vyrieši s nami iná svätica.”

Okrem kníh stojí za povšimnutie aj DVD – Svätý Ignác z Loyoly.  Film prináša veľmi ľudský pohľad na svätého Ignáca z Loyoly – zakladateľa jezuitov, prezývaného aj „svätcom druhej šance“.

Tešíme sa, že v marci vám prinesieme ďalšie skvelé novinky.

5 Užívateľ (3 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre