Bratislava spieva gospel: Adventný koncert, aký ste ešte nezažili

Už tretí ročník unikátneho hudobného projektu „Bratislava spieva gospel“ sa rozbehol pred pár týždňami pod taktovkou dirigenta Marka Chasea, aby 26. a 27. novembra vyvrcholil tromi sviatočnými adventnými koncertmi vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu v Bratislave!

Na pódium sa postaví takmer dvestovka spevákov a muzikantov, ktorých spája nadšenie z hudby a šírenia dobrej správy evanjelia prostredníctvom známejších aj menej známych gospelových skladieb. Zbor, poskladaný takmer výlučne z amatérov, aj tento rok chytľavo dopĺňa džezová formácia Groove Hub. Veľkolepý punc všetkému dodáva komorný orchester pod vedením Samuela Mikláša.

Americký hudobník Mark Chase sa pri projekte nechal inšpirovať akciou od našich susedov „Ostrava zpívá gospel“, ktorá pravidelne úspešne priťahuje veľký záujem hudobníkov aj médií. V čom spočíva čaro tohto ojedinelého podujatia?

Okrem zoskupenia hudobných laikov, ktorí sa dovtedy nepoznali a sú za pár týždňov schopní naštudovať a predstaviť na koncerte celý repertoár skladieb, organizátorom leží na srdci aj idea šírenia dobrej správy evanjelia a príchodu Ježiša Krista. Samotné nácviky aj sprievodné slovo koncertov sa nesie práve v tomto znamení a popri neopakovateľnom hudobnom zážitku majú poslucháčom priniesť nádej, pohodu a svetlo do týchto predvianočných dní.

Ak chcete byť aj vy svedkami unikátneho zážitku, o ktorý sa už tretí raz postarajú desiatky nadšencov pre gospel a jeho živý odkaz, pozývame vás na jeden z koncertov Bratislava spieva gospel.

Koncerty: 26. 11. o 18:00, 27. 11. o 15:30 a 18:00, Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu v Bratislave.

Vstupenky si kúpite na Predpredaj.sk

Ďalšie informácie nájdete na stránke bratislavaspievagospel.sk alebo na sociálnych sieťach Instagram a Facebook.

3.8 Užívateľ (4 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre