9 kníh na vnútorné uzdravenie a oslobodenie

Každý z nás už zažil bolesť. Či už ide o niečo tak zásadné ako neprijatie v detstve alebo „len“ príkre slová vyrieknuté na našu adresu, potrebujeme sa uzdraviť. Prinášame vám výber 9 kníh, ktoré vám v tom pomôžu.

Je zvláštne, ako nás dokážu drobné veci v našich životoch ovplyvňovať, ako dokážu meniť náš pohľad na svet, druhých ľudí, na seba samých i na Boha. Možno si to neuvedomujeme, no všetko, čo sa dotkne nášho srdca, na ňom zanechá stopu, ktorá nás sprevádza životom.

Odvrknutie otca, slová „nie si dosť dobrý“ a „ty choď preč“, podceňovanie, urážky, neláska, rozchody, zrada a skutky ľudí vôkol nás i naše vlastné skutky… Naše srdce je odrazu zlomené, rozbité, a hoci navonok pôsobíme silno a celistvo, pevnosť nášho vnútra je otázna. Energiu, ktorú by sme mohli investovať do vzťahov či do nášho rozvoja, musíme vkladať do úzkostlivej snahy udržať naše srdce pokope, aby sa celkom nerozpadlo.

V Prísloviach sa píše, že „z plnosti srdca, hovoria ústa“, a tak, či chceme alebo nie, to, čo máme vo svojom vnútri, preteká našim jazykom a vlieva sa do našich každodenných rozhodnutí, do spôsobu, akým myslíme a konáme, i do toho, ako zaobchádzame so svojimi blízkymi.

Japonský národ je výnimočný mnohými vecami. Jednou z najfascinujúcejších z nich je ich spôsob opravy zničenej keramiky. Nádherné vázy cisárskej rodiny boli natoľko vzácne, že japonskí umelci museli objaviť taký spôsob ich opravy, ktorý by nedegradoval ich hodnotu, ale práve naopak, ktorý by ju dopĺňal. Vytvorili tak jedinečný spôsob, pri ktorom hrnčiarsky umelec spája jednotlivé črepiny rozbitej keramiky zlatom. To, čo bolo predtým zničené a kvôli čomu bola celá nádoba nepoužiteľná, sa odrazu stáva jej najvzácnejším aspektom.

Možno je to tak aj s naším srdcom – rozbitým, zničeným a uboleným všetkými údermi, ktorým sme sa postavili do rany. Možno je jednou veľkou nádobou, príliš vzácnou na to, aby sme ju vyhodili a nahradili inou. A tak Boh poslal Umelca, ktorý našiel spôsob, ako tieto nádoby zaceliť. Svojimi ranami prežiari naše rany a to, čo nás kedysi zrážalo na zem, môže odrážať jeho slávu a svedčiť svetu o jeho láske. Keď ho pozývame do svojho srdca, stávame sa nádobou opravenou zlatom. A vďaka Ježišovi v nás cena nášho srdca ešte rastie.

Je dobré sa občas pozrieť do svojho vnútra a spraviť malú „inventúru“ toho, čo v ňom je. Našťastie, Katolícka cirkev nám ponúka nespočetné množstvo spôsobov, ktorými sa môžeme inšpirovať pri našom „ozdravnom procese“.

My vám ponúkame niekoľko výnimočných publikácií, ktoré vám na ceste k vnútornému uzdraveniu a oslobodeniu určite pomôžu.

1. Pane, príď mi na pomoc (Imrich Degro)

Cirkevne schválená kniha Pane, príď mi na pomoc od exorcistu Imricha Degra je užitočným sprievodcom veriacich na ceste k vnútornému uzdraveniu a oslobodeniu. Modlitby určené pre súkromnú pobožnosť otvárajú srdce veriaceho a vedú ho procesom premeny, uzdravenia a odpustenia. Prednášané modlitby nevyznievajú násilne, nie sú nátlakom na Boha, ale láskavým rozhovorom a primknutím sa k jeho srdcu.

2. Jeho láska ťa uzdraví (Dominik Chmielewski)

Cirkevne schválená kniha obľúbeného poľského kňaza Dominika Chmielewského, ktorá vám pomôže pochopiť našu kresťanskú identitu milovaných Božích detí, ako aj nemilosrdné útoky satana, ktorý sa ju tisícorakými spôsobmi usiluje zničiť.

3. Uzdravený mocou Ježiša (Bob Schuchts)

Dielo Uzdravený mocou Ježiša je komplexný návod na duchovné, emocionálne a fyzické uzdravenie pôsobením Ducha Svätého a sviatostí. Bob Schuchts predstavuje uznávaný a dôveryhodný proces uzdravenia zakorenený v múdrosti Písma a v pokladoch Katolíckej cirkvi.

4. Kristoterapia (Mária Vicenová)

cf9d8a28b4f175b2e7ef138af4248087

Kristoterapia je psychoterapeutická metóda postavená na láske Ježiša Krista, ktorá prináša zranenej ľudskej duši skutočný, trvalý pokoj a uzdravenie. Úlohou tejto odbornej metódy nie je vysvetľovať Božie pravdy výhradne teologickým spôsobom, zasahujúcim predovšetkým rozum človeka, ale prezentovať Evanjelium optikou psychológie a pomocou psychoterapeutických techník tak, aby Kristova láska mohla naplno pôsobiť na zranenú dušu, zlomené srdce a zotročeného ducha veriaceho človeka. Kristoterapia vysvetľuje a učí ľudí hľadať odpovede na životné otázky, osobné krízy, nepredvídané zmeny a problémy v Ježišovi Kristovi, ktorý i dnes uzdravuje, oslobodzuje a dáva životu človeka ten pravý zmysel.

5. Modlitby za oslobodenie od Zlého a citových rán (Václav Kocian)

679e393c42842b3420f16458e5766f5e

Stručná príručka na spoluprácu s Pánom Ježišom pri oslobodzovaní seba aj iných. Má dve časti. Prvá časť: Pán Ježiš Osloboditeľ a naša viera a modlitba je zameraná na Pána Ježiša – Vykupiteľa celého človeka, ako aj na praktický návod, ako postupovať pri modlitbe za vnútorné uzdravenie a oslobodenie.

6. Vnútorné oslobodenie a uzdravenie (Tomislav Ivančič)

c32625bba87f45a3357ce83a63b4745b

Najúspešnejšia kniha Vydavateľstva Jas, o ktorú je stále veľký záujem aj po 15-tich rokoch od jej vydania. Vnútorné oslobodenie a uzdravenie od Tomislava Ivančića prináša návod, ako sa vnútorne oslobodiť, uzdraviť, a tak sa stať šťastným Božím dieťaťom.

7. Ježiš, môj uzdravovateľ (Elias Vella)

Prepis nahrávok zo seminárov o vnútornom uzdravení a oslobodení, ktoré sa uskutočnili na Slovensku. Prichádzajme za Ježišom, aby nás uzdravil! Naším prvoradým úmyslom nie je hovoriť o ňom ako o uzdravovateľovi, ale stretnúť ho ako svojho Uzdravovateľa.

8. Bolestný ruženec za uzdravenie a oslobodenie (Mária Vicenová)

Táto brožúra obsahuje nielen rozjímania a modlitby k jednotlivým desiatkom bolestného ruženca, ale aj mnohé modlitby uzdravenia a oslobodenia za jednotlivcov, rodinu i rod, spojené s modlitbami za zosnulých predkov. Je určená pre všetkých, ktorí potrebujú emocionálne uzdravenie a oslobodenie seba a svojej rodiny.

9. Uzdravenie srdca (Chiara Amirante)

Táto kniha je určená pre každého, kto vo svojom živote prežíva utrpenie a má doráňané srdce. Pomôže vám preskúmať vaše rany a nechať Boha, aby do nich vstúpil.

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre