Zázrak svätého Gabriela Possentiho: Uzdravenie svätej Gemmy Galgani

Svätosť Božieho služobníka Gabriela od Bolestnej Matky Božej bola potvrdená neuveriteľným množstvom zázrakov. Jedným z nich bolo aj uzdravenie Gemmy Galgani, ktorá bola sama neskôr vyhlásená za svätú. Spoznajte tento jedinečný príbeh z knihy Svätý Gabriel Possenti.

Toto je tretí zázrak, ktorý bol predložený Posvätnej kongregácii obradov. Vyšetrovanie o jeho pravosti trvalo dva roky.

V Lucce už dlhý čas ležala Gemma Galgani so zápalom chrbtice a mozgovej blany. Už pred rokom prijala sviatosti zomierajúcich a lekári sa vzdali všetkej nádeje. Choroba medzitým pokračovala, takže sa u nej očakával skorý koniec. Pán Boh, ktorý však ustanovil, že svojej služobnici preukáže na svoje oslávenie mimoriadne milosti, ju zázračne uzdravil. Gemma sa začala na radu svojich príbuzných 23. februára 1899 modliť novénu.

„Bolo práve pred polnocou, keď som začula hrkotanie ruženca a nejaká ruka sa dotkla môjho čela,“ rozprávala Gemma. „Akýsi hlas sa modlil deväťkrát Otče náš, Zdravas’, Mária a Sláva Otcu. Ledva som odpovedala, lebo som bola celkomvyčerpaná. Potom sa ma ten hlas opýtal, či chcem byť uzdravená. Povedal aj to, že sa mám každý večer s dôverou modliť k Božskému Srdcu Ježišovmu. Bol to svätý Gabriel od Bolestnej Matky, passionista. A skutočne sa každý večer vracal, kládol mi ruku na čelo a spolu sme sa modlili niekoľkokrát Otče náš k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu.“

V posledný deň novény potom prijala Pánovo telo a náhle uzdravená vstala.

Úryvok pochádza z knihy Svätý Gabriel Possenti, ktorú si môžete zakúpiť na Zachej.sk.

Foto: Seton Shrine

5 Užívateľ (2 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre