Zázrak na príhovor svätej Filomény

Svätá Filoména neobčerstvuje svojimi darmi ľudské srdcia iba v cudzích krajinách, ale svojimi zázrakmi a početnými milosťami sa oslávila aj na území Čiech. Prinášame vám príbeh štvorročného Josefka, ktorý sa uzdravil na jej príhovor.

Štvorročnému Josefovi, synčekovi Jana Biera, sa v septembri 1847 spravila na hlave veľká hrča. Trvalo to niekoľko týždňov, a pretože žiadna domáca liečba nezabrala, zašli s ním k lekárovi. Zdalo sa, že najlepšie riešenie je hrču otvoriť a až potom použiť liečivé prostriedky. Nič z toho však neprinieslo výsledok, nepríjemná hrča čoraz viac rástla, vlasy mu na tom mieste celkom vypadali a ani po piatich mesiacoch sa vypuklina s priemerom desať centimetrov neprestala každým dňom rozširovať.

Dieťa už nemalo matku a jeho teta Marie, otcova sestra a manželka Jana Stelzla, mala podozrenie, že dieťa poriadne neošetrujú, a tak ho vzala k sebe domov. Ale aj keď sa Marie starala o nešťastnú malú sirotu najlepšie, ako vedela, každá snaha sa míňala so žiadaným účinkom, pretože hrča takmer viditeľne rástla.

Na Zjavenie Pána roku 1848 prijala Marie Stelzlová s  najväčšou vrúcnosťou sväté sviatosti a  po dvanásť dní vzývala svätú divotvorkyňu omocný príhovor u Ježiša a Márie za chlapcovo uzdravenie.

Počas slávnosti Najsvätejšieho mena Pána Ježiša opäť prijala sväté sviatosti s prísľubom, že budúci piatok privedie do kostola choré dieťa a  podá mu k  ucteniu ostatok svätej Filomény. Ako sa vracala domov, chlapec, ktorý inokedy preplakal celé dni a noci, so smiechom jej utekal v ústrety. Hrča celkom zmizla, vlásky dorástli a jazvy po otvorení hrče nebolo vôbec vidieť.

Šťastná Marie sa podľa svojho sľubu ďalší piatok, 21. januára 1848, pobrala s chlapčekom do kostola, kde ho obetovala mocnej orodovníčke u Boha.

Úryvok pochádza z knihy Tajomná sila svätej Filomény, ktorú si môžete zakúpiť na Zachej.sk.

Foto: Pinterest

5 Užívateľ (3 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre