Zažite Národný týždeň manželstva v Prešovskom kraji

Národný týždeň manželstva sa na Slovensku koná už 13 rokov. Počas týždňa, kedy sa celosvetovo oslavuje sv. Valentín, ponúka manželom, a zároveň aj všetkým obdivovateľom či podporovateľom manželstva a jeho hodnôt, príležitosť znova sa zastaviť, zamyslieť, objavovať to, čo manželstvu dodáva silu. Silu, ktorá dokáže potláčať všetky tlaky života, aby z neho nevytlačili to najdôležitejšie: lásku.

Máme pre vás odkaz…

Tento ročník prichádza v dňoch 13.- 19. februára s odkazom. Vlastne, presnejšie povedané, pripravených je množstvo rôznorodých odkazov, z ktorých si podľa vlastných preferencií stačí vybrať.

Práve „ODKAZ“ sa stal leitmotívom tohto ročníka.

ODKAZ v sebe totiž skrýva niečo tajomné a dobrodružné zároveň.

Iste ste si všimli, že v súvislosti s manželstvom okolo nás „pláva“ množstvo odkazov! Niektoré odkazy zanechávajú predchádzajúce generácie, ďalšie známe osobnosti, odborníci, naši priatelia… Niektoré sú pre manželstvo prospešné, iné ho vedia, naopak, skomplikovať.

My me presvedčení, že pár takýchto odkazov stojí za to trochu preskúmať.  A práve k tomu nás nabáda téma aktuálneho ročníka Národného týždňa manželstva.

Prešov (znovu) ožije odkazmi…

…pretože po dvoch ročníkoch online programu to bude opäť naživo!

Rozbehnuté spolupráce s organizáciami a inštitúciami rôznych zameraní, ako napríklad hvezdáreň, planetárium, kiná, divadlá, knižnice či múzeá sľubujú rozličný kultúrne, športovo, ale aj duchovne ladený program.

Inak povedané, outdoorové, interiérové aj virtuálne priestory sa zas budú využívať naplno!

Tí akčnejší si na svoje prídu počas dobrodružnej prechádzky s Actionbound. Alebo v rámci Zimnej výzvy už možno vo veľkom zdolávajú výstupy a odhaľujú pozoruhodné krásy severovýchodného Slovenska, o ktorých ani len netušili.

Kedže sa domnievame, že takéto športové typy nezaháľajú ani počas vetrania trekingových topánok, hneď ponúkame príležitosť vhupnúť rovno do tých tanečných. Veď ísť povykrúcať svoju polovičku na Tanečný večer s jedinečnou atmosférou v novučičkých priestoroch M Arény si dozaista žiada istú dávku pohybového nadšenia.

Veríme, že romantici radi podľahnú pozvaniu na Klavírny večer v Čukoláde. Veď už len predstava nechať sa unášať očarujúcim spojením lahodných tónov s ešte lahodnejšou chuťou čokolády musí byť prísľubom čarovného večera. Lákavá predstava, nemyslíte? A to sa ešte nespomínalo Rande priamo pod hviezdami.

Ak by však bola chuť na niečo intelektuálnejšie, hĺbavejšie či priamo praktické, dvere Krajskej knižnice a múzea budú po celý týždeň predstavovať bránu k známym či menej známym, no určite kvalitným hosťom. S nimi si dosýtosti podebatíte na rozličné odborné aj zábavné témy, ktoré hýbu našimi manželstvami. Naživo je skrátka naživo, ale ak sa veľmi nedá, aj tu sa nájde cesta. Verte, že v minulosti  často vyhľadávaná online služba ponúkajúca individuálne či párové poradenstvo pre manželov s názvom Dobrá rada sa stala už pevnou súčasťou našej ponuky. Takže ak si chcete podebatiť aj takto z domu, Dobrá rada tu bude pre každého, kto chce získať iný či nový pohľad na veci, ktoré momentálne rieši vo svojich vzťahoch.

Z duchovného súdka bude možné načerpať samozrejme na viacerých miestach. Do pozornosti však dávame predovšetkým svätú omšu v Konkatedrále sv. Mikuláša, ktorej súčasťou bude aj obnova manželského sľubu.

Nepochybujeme, že cestovatelia si rovno vyrazia aj do vzdialenejších kútov Prešovského kraja. Vzácne odkazy pre svoje manželstvo sa zaručene budú ukrývať na besedách v popradskej knižnici, humenianskom kaštieli, či vranovskej knižnici, preplnenej rôznorodými podujatiami.

Za „hranice“ nášho mesta vás vieme „dostať“ aj inak, pretože, ako bolo spomenuté, naďalej ostávame a zapĺňame aj virtuálny priestor.

Sociálne siete, facebook a instagram, sú aj naďalej veľmi atraktívnymi platformami pre súťažechtivé páry – a samozrejme aj jednotlivcov! Mimoriadne obľúbená je veľká Fotosúťaž o lákavé ceny, akou je napríklad profesionálne rodinné fotenie. Minisúťaž Na minútku o manželstve, alebo aj info o špeciálne pre NTM vytvorených manželských zľavách či už v reštauráciách, čokoládovňach, kaviarňach alebo kníhkupectvách… to všetko sa ukrýva za klikom na našu web stránku.

Skrátka, aktivity a podujatia prinášajúce povzbudenie, rady aj praktické inšpirácie postupne dopĺňajú rozmanitý program, ktorý už nájdete na našom webe a sociálnych sieťach. Na toto všetko NTM ponúkne dostatočný priestor. A my sa budeme tešiť zo všetkého, čo vás z našej ponuky osloví a najmä obohatí.

Prešovský tím NTM

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre