Zapojte sa do Národného týždňa manželstva

Národný týždeň manželstva (NTM) sa tento rok uskutoční 8. – 14. februára 2021 v znamení témy „Bezpečne v manželstve“. Srdečne vás pozývame, aby ste v tomto čase venovali zvýšenú pozornosť tomu, čo tak často berieme ako samozrejmosť – svojmu manželstvu.

Hoci si to možno neuvedomujeme, v živote sa rozhodujeme tak, aby sme sa vyhli ohrozeniu a cítili bezpečne. Zamykáme dvere a cenné veci, v aute používame bezpečnostné pásy, v noci sa vyhýbame tmavým a opusteným miestam, pri lezení vo výškach používame istenie, na plavbu v neistých vodách sa nevyberieme bez záchranného kolesa…

A celkom prirodzene a podvedome sa túžime cítiť bezpečne aj v manželstve. Už keď si pri sobáši sľubujeme „neopustím ťa ani v šťastí ani v nešťastí, ale budem ťa milovať, starať sa o teba a vážiť si ťa“, vyjadrujeme túto túžbu a tiež odhodlanie prispieť k tomu, aby to naše manželstvo bolo bezpečným miestom. No sobášom to len začína a my často drobnými rozhodnutiami tvoríme v našej rodine viac či menej bezpečné prostredie.

Vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu sa aktivity NTM 2021 presúvajú do online priestoru, vďaka čomu si môžete usporiadať „privátny“ manželský týždeň priamo vo svojej obývačke. Od nedele 7.2. až do nedele 14.2. nájdete na webe NTM každý deň nové podnety, ako pestovať v manželstve bezpečné prostredie či upozornenia na to, čo pocit bezpečia vo vzťahu ohrozuje. Srdečne vás pozývame zapojiť sa. Čaká vás naozaj pestrý program.

Manželstvo je ako plavba – nie vždy iba pokojnými vodami – do vysnívaného prístavu. Preto záchranné koleso je celkom príznačným vizuálnym zobrazením korešpondujúcim s témou jedenásteho ročníka NTM na Slovensku. Záchranné koleso symbolizuje pomoc v situácii, keď sa vzťah začne potápať. Je tu preto, aby bolo použité, keď je to potrebné. Môže však byť tiež symbolom možného ohrozenia a povzbudiť k opatrnosti či prezieravosti počas spoločnej plavby. Posolstvo, že manželstvo môže byť bezpečným miestom vo svete plnom nebezpečenstiev, vyjadruje aj grafika tematickej nálepky v ponuke NTM. Tento symbol tohtoročného NTM „Bezpečne v manželstve“ – nálepky s dizajnom záchranného kolesa – si môžete objednať v 2 veľkostiach. Objednávkový formulár na oba typy nálepiek nájdete tu.

Martina Bednáriková, Zachej.sk

Zdroj: ntm.sk

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre