Začítajte sa do listov Pátra Pia

365 dní s Pátrom Piom (recenzia)

Páter Pio je pre mnohých ľudí veľmi známe meno. Väčšina ho pozná ako kňaza, rehoľníka a mystika, ktorý sa narodil v malej talianskej dedinke Pietrelcina roku 1887. Výnimočným dieťaťom bol už odmala, pretože bol veľmi zbožný chlapec a chcel sa stať kňazom. Želanie sa mu naplnilo v roku 1910, kedy bol vysvätený za kňaza. Jeho život bol poznačený utrpením a nadprirodzenými zásahmi, keď kľačiac pred krížom dostal stigmy. Chodilo za ním množstvo ľudí, pretože vždy sa mu vďaka jeho daru podarilo odhaliť, čo kto potrebuje, a nájsť slová, ktoré privádzali ľudí bližšie k Bohu.

Gianluigi Pasquale počas svojho štúdia v nemeckom Frankfurte dostal požiadavku, aby si pripravil 2 prednášky o Pátrovi Piovi. Keďže o ňom veľa nevedel, aj napriek tomu, že bol takisto kapucín a Talian ako Páter Pio, rozhodol sa túto výzvu prijať a následne začalo jeho štúdium listov Pátra Pia. Úryvky z listov, ktoré študoval, sa rozhodol uverejniť v knihe s názvom 365 dní s Pátrom Piom.

V tejto knihe sú úryvky z listov priradené k jednotlivým dňom v roku, ako možno zistiť aj z názvu samotnej knihy. Úryvky sa týkajú rôznych tém, ktoré ovplyvňujú každodenný život ľudí. Možno sa dočítať o tom, ako veriť v Boha, ako sa k nemu viac priblížiť, duchovne rásť, osobnostne sa rozvíjať, udržiavať vzťah s blížnymi a milovať ich, ako odpúšťať, zvládať nečakané situácie či radovať sa z toho, čo nám život ponúka.

Veľkým bonusom a plusom pri čítaní tejto knihy bolo pre mňa to, že autor zladil jej obsah s dátumami niektorých sviatkov počas Veľkej noci, Vianoc, alebo sviatkov určitých svätcov. Pridal tým väčšiu hĺbku úryvkom, ktoré v danom období čítame. Aj takýmto spôsobom sa snažil lepšie priblížiť každému v určitom významnom období, ktoré prežívame.

Úryvky z listov nie sú dlhé a nájsť si pár minút počas dňa nie je až také namáhavé, a preto verím, že kniha udrží pozornosť každého z nás po celý rok. Ako aj autor tvrdí, na konci roka budeme omnoho mladší než na jeho začiatku. Zisťujeme totiž, že aj keď „náš vonkajší človek chradne, náš vnútorný sa zo dňa na deň obnovuje“ (2 Kor 4, 16)Preto si dovolím povedať, že táto kniha povzbudí a pomôže každému, kto sa rozhodne ju otvoriť a začať čítať, a to bez ohľadu na to, aké je jeho úloha v spoločnosti.

Autor recenzie: Natália Rimárová

Bibliografický popis: PASQUALE, G., 2021. 365 dní s Pátrom Piom [365 giorni con Padre Pio], Košice: Zachej.sk, 416 s., tvrdá väzba, ISBN 978-80-8211-416-7.

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre