Zachránila ma Kristova láska

Prinášame vám fascinujúci životný príbeh rehoľnej sestry Miriam James Heidland, ktorej vo vydavateľstve Zachej.sk vyšla nová kniha Milovaná taká, aká si.

“Možno to, čo hľadáš všade inde, nájdeš v Ježišovi Kristovi.”

Tieto slová prebodli moje srdce ako meč. Sedela som na kázni môjho obľúbeného kňaza, ktorý nám zanietene predkladal Ježišovo pozvanie.

Vedela som, že má pravdu. Boh si použil túto jednu vetu, aby ma presvedčil o mojich najhlbších túžbach a odhalil moje povolanie stať sa Kristovou nevestou ako rehoľná sestra. Autentická láska zmenila smerovanie môjho života – a mení ho až dodnes.

Ako mnohí z vás som sa narodila ako katolíčka. Moja rodina chodila do kostola každú nedeľu. Mama a otec boli verní katolíci; ja s bratom sme prijali sviatosti a strávili prvé roky svojho života na náboženstve, farských piknikoch a agapé po svätých omšiach.

Po celý čas, čo som strávila v kostole, som sa však nikdy nezamilovala do Boha. Nikdy som nezažila osobné stretnutie s Ježišom Kristom ako živým Bohom, ktorý nás hľadá, pozná, uzdravuje a túži sa s nami zjednotiť.

Zamilovala som sa ale do športu, školy a mnohých iných vecí, ktoré rýchlo zabrali miesto môjmu vzťahu s Bohom či pochopeniu, kým v jeho očiach v skutočnosti som.

Prežila som tiež obrovskú traumu. V 13 rokoch sa môj vnútorný život rozpadol na kúsky, no navonok som predstierala, že žijem normálny život.

V poslednom ročníku strednej školy som vďaka volejbalu získala plné štipendium na prestížnej univerzite blízko západného pobrežia. Štipendium som prijala. Myslela som si, že sa začínajú plniť všetky moje sny, konečne budem môcť žiť tak ako chcem a budem šťastná. Túžila som pracovať pre športovú stanicu ESPN a konečne vo svete niečo dokázať. Realita však bola celkom iná.

Šport a škola mi šli dobre, no môj osobný a duchovný život šiel dolu vodou. Mama a otec neboli pri mne, aby sa ubezpečili, že chodím na svätú omšu, a tak som na ňu prestala chodiť. Nemala som nič, čo by ma uchránilo pred nekonečnými možnosťami univerzitného života a môj morálny život stále viac upadal. Dokazovali to moje závislosti a zlomenosť, ktorá sa drala na povrch môjho života.

Po čase, keď mi moja falošná sloboda prinášala stále trpkejšiu bolesť, som premýšľala, či existuje niečo viac než len malý a plytký svet, v ktorom som sa nachádzala. Hľadala som lásku a celistvosť. Chcela som spokojnosť a pokoj. Chcela som žiť životom, ktorý by mal zmysel.

Uprostred tohto všetkého Boh zasiahol do môjho života prostredníctvom môjho obľúbeného kňaza a zúfalých modlitieb mojej mamy. Kňaz, ktorého mi Boh poslal, bol svätý, múdry a úžasný muž, ktorý miloval Ježiša Krista. Nikdy som nebola v prítomnosti človeka, ktorý tak hlboko miloval a tak hmatateľne niesol Božie milosrdenstvo a silu. Pamätám si, že som mala 21 rokov, bola som závislá a zlomená, no napriek tomu som túžila po takej istej dokonalosti a veľkosti. Túžila som po autentickom živote s Ježišom, ktorý z tohto kňaza priam sálal.

V tom istom čase vyjadrila moja mama sklamanie nad životom, ktorý som viedla. Prestala ma finančne podporovať a vyhrážala sa, že ma vydedí. To ma však neodradilo. Šla som ďalej po ceste, ktorú som si vybrala. Srdce mojej mamy sa celkom zlomilo až potom, keď jej môj otec povedal, ako veľmi ho trápi spôsob, akým žijem.

V pivnici nášho domu máme krásnu sochu Panny Márie. V tú noc moja mama pred ňou kľačala v slzách. Ubolená ma odovzdala Božej Matke. Dala ma Panne Márii za dcéru. Po tejto udalosti sa začala postiť a modliť za to, aby som sa stala rehoľnou sestrou. A tu som.

Vstúpila som do Spoločnosti Panny Márie od Najsvätejšej Trojice (SOLT) v roku 1998 potom, čo slová môjho obľúbeného kňaza prebodli moje srdce. Počula som Ježišovo volanie, aby som sa stala jeho nevestou. Slzy a modlitby mojej mamy spôsobili, že sa moje srdce otvorilo dostatočne na to, aby započulo Boží hlas.

Autentická láska a milosť ma zachránili a viem, že nikdy neskončia! Posledných 20 rokov, ktoré som prežila s Kristom, boli doteraz najúžasnejšie roky môjho života. Smiala som sa, plakala, bola som zlomená a znovu som spolu s ním povstala.

Uzdravenie zo závislostí, zneužívania a traumy, ako aj obnovenie, ktoré Ježiš v mojom živote vykonal, sú mimoriadne. Je to neustále trvajúca cesta úprimnosti, nádeje a oslobodenia. Som neskonale vďačná. Boh je nádherný. Nikdy nás neopúšťa, ani na nás nezabúda.

Verím v silu autentickej lásky. Verím v uzdravujúce a všetko obnovujúce Božie milosrdenstvo. Verím, že najsilnejšie evanjelium, ktoré kedy budeme hlásať, je náš vlastný každodenný život. Na tvojom živote záleží. Na tvojom príbehu záleží. Ako ti dnes Boh zjavuje svoju lásku?

Miriam James Heidland

Novéna k svätému Jánovi Pavlovi II.

Z anglického originálu My vocation story: Love fully alive preložila Martina Bednáriková, Zachej.sk.

Zdroj: https://cnstopstories.com/2019/10/24/my-vocation-story-love-fully-alive/

5 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre