Klaus Dick: YOUCAT, Čas na spoveď (recenzia)

YOUCAT, Čas na spoveď

YOUCAT-y sú nám už známe. Na slovenskom trhu sa prvýkrát objavili pred troma rokmi. Pretlmočiť katechizmus katolíckej Cirkvi do jazyka tínedžerov bol odvážny a riskantný krok, ale oplatilo sa. Pozitívne ohlasy na sériu YOUCAT prichádzali od samotných mladých, ale aj od tých, ktorí sa venujú ich formácii.

Na zaujímavú grafiku sme si pri YOUCAT-och už zvykli a v ničom nezaostáva ani najmladší člen obľúbenej rodiny YOUCAT, Čas na spoveď. Fialová farba jemne vyladená do modernej lila colour (naj fotografie kníh sú na Zachej.sk) je mimoriadne vydarenou.

Vnútro je obsahovo bohaté a nájdeme tu v podstate všetko, čo treba vedieť o sviatosti zmierenia. Je tu vysvetlená jej podstata a načrtnutá motivácia, prečo sa vôbec spovedať. Ďalej ako často pristupovať k sviatosti, čo je úprimná ľútosť, aký je aspekt pokánia a zmeny života. Tiež rozdiel medzi spoveďou a spovedným rozhovorom, čo pomôže predchádzať nedorozumeniam, keď sa ľudia chodia do spovedelníc (len) vykecávať.

Príjemným prekvapením bolo oddelenie modlitieb pred spoveďou, kde som našla skutočné skvosty. Aké, to neprezradím :-) Napoviem aspoň toľko, že spytovanie svedomia rozdelené do 4 blokov, bolo výstižné, trefné a svieže. Zdá sa mi, že zatiaľ to najlepšie pre mladých, s akým som sa stretla.

Farebné fotografie, postranné marginálie – ako inak šité na mieru pre mládež – s odkazmi na žltý YOUCAT, citáty svätých a osobností, rozhovor s pomocným biskupom Klausom Dickom, obľúbeným a vyhľadávaným spovedníkom mladých, svedectvá dospievajúcich a príbehy zo života…  až sa čudujem, ako sa to všetko zmestilo do 87 strán a vreckového formátu.

Nový začiatok a nádej, ktorá plynie zo spovede je skrátka Update! a spovedať sa je In!

<Kúpiť knihu YOUCAT, čas na spoväď>

Autorka recenzie: Zuzana Ring

Bibliografický popis: DICK, K. [et al.] 2014. YOUCAT, Čas na spoveď [YOUCAT. Update! Beichten!], Bratislava : Karmelitánske nakladateľstvo, 87 s., brožovaná, ISBN 978-80-8135-058-0.

 

5 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre