Výzva na pôst s Mary’s Meals, ktorá mení život vám aj deťom v núdzi

Charitatívne dielo Mary’s Meals pozýva zapojiť sa do pôstnej výzvy, v ktorej ľudia odopretím materiálnych drobností môžu efektívne pomôcť zaplatiť jedlo v škole deťom v krajinách s extrémnou chudobou.

Čas prípravy na Veľkú noc je najmä u kresťanov spojený s aktivitami, ktoré majú ľudí pripraviť na slávenie Veľkej noci. Dielo Mary’s Meals, ktorého misiou je sýtenie hladujúcich detí v školách krajín s extrémnou chudobou, pripravilo pre Slovákov na tento čas zaujímavú výzvu.

“Rozhodli sme sa, že ľuďom počas pôstu ponúkneme výzvu, v ktorej nepôjde len o odopretie si materiálnych vecí. Chceme, aby ich pôstne snaženie neprinieslo len dobrý pocit z práce na sebe, ale môžu ním skutočne meniť život aj niekomu inému,” hovorí dobrovoľníčka organizácie Alexandra Murínová. Do výzvy sa vie zapojiť naozaj každý. “V praxi to vyzerá naozaj jednoducho. Človek sa môže počas pôstu zrieknuť napríklad kupovania kávy v kaviarni, pitia piva či auto vymeniť za lacnejšiu mestskú dopravu. Ušetrené peniaze si zbiera a nakoniec prispeje na jedlo Mary’s Meals pre deti v školách” dopĺňa Murínová.

Dvojitý efekt je veľmi motivujúci. Pri náročnom vytrvaní v snažení si každý účastník výzvy môže predstaviť hladujúce dieťa, ktorému vie svojim sebazaprením naozaj pomôcť. Práve Mary’s Meals vie za skutočne málo peňazí efektívne meniť životy. Len 18,30 € stačí na to, aby človek nasýtil jedno dieťa v škole počas celého školského roka. Jedlá v školách pripravujú dobrovoľníci z miestnych komunít, často rodičia detí, z lokálne vypestovaných surovín. Každých ušetrených 9 centov počas výzvy tak zabezpečí jednu porciu jedla.

Zapojenie sa do výzvy naozaj mení príbehy detí. Pre 13-ročnú Famattu, ktorá kráča do školy každý deň 16 km je jedlo Mary’s Meals často to jediné, čo počas dňa zje. „Mary’s Meals jedlá si naozaj cením. Jedlo mi pomáha učiť sa. Keď som hladná ledva vidím na tabuľu a necítim sa dobre.“ Tieto deti majú možnosť získať vzdelanie a sú generáciou nádeje pre svoju komunitu. Na stránke www.postnavyzva.sk sa môžu ľudia prihlásiť na odber týždenných mailových povzbudení s príbehmi podobnými ako je Famattin, a taktiež tam môžu darovať to, čo sa im podarilo počas výzvy ušetriť.

Viac informácií nájdete na www.postnavyzva.sk.

5 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre