Vykročte na cestu za láskou

Milovaná taká, aká si (recenzia)

Autorka Miriam James Heidland je rehoľnou sestrou. Možno práve to, že rehoľná sestra niečo napísala, v nás môže vzbudiť jemné sklamanie, že to bude nejaká náboženská nudná kniha. Veď čo už rehoľná sestra môže vyrozprávať? Môže nám opísať svoj život taký, aký skutočne bol, a zároveň nás aj zaujať? Vedzte, že to tak je. Sestra Miriam nám v knihe Milovaná taká, aká si približuje vlastný život so všetkými radosťami, sklamaniami, ale i uzdraveniami.

Na pohľad bežná kniha pre katolíkov s výnimočným a pekným obalom, ktorý môže zaujať. Avšak hneď ako človek začne skúmať slová v nej napísané, zistí, že kniha skutočne zaujme. Túto knihu som čítala už druhýkrát a opäť som tam našla niečo, čo ma povzbudilo. Našla som tam niečo, čo môže povzbudiť každého jedného z nás.

Práve v tejto knihe ma oslovilo množstvo podnetných myšlienok. Možno tam nájsť príbeh nejednej vysokoškolskej ženy tohto storočia, ktorý však mal krásny koniec. Množstvo problémov a nerestí, ktoré autorku počas života stretli, nám, čitateľom, opisuje s úplnou otvorenosťou. Nie preto, aby sme ju obvinili z toho, aký život žila, ale preto, aby nám ukázala, že aj život v hriechu je možné zmeniť. Zmeniť natoľko, aby v nás nebolo prázdno, ale naplnenosť a túžba po hľadaní skutočného zmyslu života, ktorým je Láska, pretože, ako uviedla autorka v knihe: „Naše srdcia túžia po opravdivej láske, lebo sme stvorení z opravdivej lásky a pre opravdivú lásku.“

Veľmi príjemné čítanie knihy o pozvaní k tomu, aby sme boli bližšie k Ježišovi. Aj keď niekedy sami možno nevieme, ako k nemu môžeme prísť bližšie, táto knižka nám v tom môže pomôcť. Práve časti ModlitbaOtázky na hlbšie zamyslenie v závere každej kapitoly nám môžu pomôcť lepšie sa zamyslieť nad svojím vlastným životom. Pomôžu nám byť vďační za to, čo máme, ale i prosiť o to, čo by sme chceli zlepšiť aj v našom, nielen duchovnom živote.

Nech táto knižka je rovnako aj pre vás príležitosťou vnútorne sa obohatiť a vykročiť na cestu, po ktorej tak všetci túžime. Cestu, na ktorú sa chcem aj ja vydať za niekým, kto ma bezhranične miluje a obklopuje láskou. Cestou za tým, ktorý ma miluje takú, aká som.

Autorka recenzie: Natália Rimárová

Bibliografický popis: HEIDLAND, M. J., 202O. Milovaná taká, aká si [Loved as I am: An Invitation to Conversion, Healing, and Freedom through Jesus], Košice: Zachej.sk, 128 s., mäkká väzba, ISBN 978-80-8211-194-4.

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre