Fascinujúca novinka na Zachej.sk: Mystické mesto Božie II – Vtelenie

Spoznajte vianočné udalosti z nového pohľadu vďaka knihe Mystické mesto Božie II – Vtelenie

Ocitnite sa v čase zvestovania Panne Márii, navštívte spolu s ňou svätú Alžbetu, vypočujte si úvahy svätého Jozefa a odhaľte skutočnosti zrodenia Ježiša Krista! Vďaka druhému dielu knihy Mystické mesto Božie s podnázvom Vtelenie spoznáte udalosti od vtelenia nášho Pána až po návrat Svätej rodiny z Egypta do Nazareta.

Mystické mesto Božie je štvorzväzkové dielo, ktorú v 17. storočí napísala františkánska mníška, ctihodná Mária od Ježiša z Agredy. Hlavnou témou druhej časti Vtelenievianočné udalosti, ktoré nám španielska mystička odovzdáva zrozumiteľnou a úžasnou formou.

Vďaka pútavým zápiskom nebeského životopisu našej Kráľovnej sa ocitneme v čase zvestovania Panne Márii, ponoríme sa do novény, ktorú sa svätá Panna modlila pred počatím Spasiteľa, navštívime svätú Alžbetu, vypočujeme si úvahy svätého pestúna Jozefa. Budú nám odhalené skutočnosti zrodenia Ježiša Krista, návštevy troch kráľov, besnenie krutého Herodesa, útek svätej Alžbety aj so synom Jánom Krstiteľom na púšť i samotný odchod Ježiša, Márie a Jozefa do Egypta a ich zázraky, ktoré v tejto krajine vykonali. Mystička nám v tomto zväzku odhaľuje aj nevídaný opis diabolského pokúšania, ktorému bola Panna Mária vystavená a ktorému sme každodenne vystavovaní aj my.

Monika z nášho vydavateľstva o knihe povedala: „Po množstve pozitívnych a príjemných ohlasov na vydanie pilotného zväzku diela Mystické mesto Božie s potešením našim čitateľom ponúkame druhý zväzok s podnázvom Vtelenie. V tomto diele nám Panna Mária prostredníctvom Márie z Agredy poodhalí udalosti od zvestovania príchodu Spasiteľa na túto zem až po návrat Svätej rodiny z Egypta do Nazareta. Čítanie týchto mystických zápiskov nemá nahrádzať čítanie Svätého písma, no je skvelým obohatením čítania Biblie. Napomáha lepšie vnímať a prijímať slová Písma. Mária upriamuje najväčšiu pozornosť na svojho Syna, a tiež nám sprostredkúva slová tajomného muža – svätého Jozefa. Jeho zaujatie postoja k udalostiam môže inšpirovať (nielen) otcov rodín k správnym rozhodnutiam. Svätá rodina bola vystavená skúškam, ktoré sú v mnohých podobné skúškam, ktoré zažívajú aj dnešné rodiny, či už je to bieda, núdza, nepochopenie alebo strach. Avšak centrom života Svätej rodiny bol Ježiš, ktorý aj v biede a núdzi roznecoval radosť, lásku a vzájomnú úctu. Začítaním sa do tohto diela sa môžeme ocitnúť vo Svätej rodine a následne priniesť jej návyky a Ježiša do našich rodín.“

V knihe Mystické mesto Božie II – Vtelenie nájdete:
  • podrobný opis udalostí od vtelenia Ježiša až po návrat Svätej rodiny do Nazareta
  • nevídaný opis pokúšania Panny Márie
  • obohacujúce slová svätého Jozefa
  • a ešte oveľa viac

Knihu Mystické mesto Božie – Vtelenie si môžete zakúpiť na Zachej.sk.

Martina Bednáriková, Zachej.sk

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre