Všetkých seniorov pozývame na online kurz Apokalypsa

Sú vojna a pandémia znamenia čias, ktoré predznamenávajú koniec sveta? Mnohí ľudia vysvetľujú súčasnú situáciu priam v apokalyptickom svetle, z čoho behá mráz po chrbte. Je to však opodstatnené? K odpovedi sa priblížime, keď vezmeme do rúk Písmo a prečítame si, čo hovorí o konci sveta.

Porozumieť tajomnej a hrozivej Apokalypse, teda Zjaveniu apoštola Jána, však môže byť poriadna výzva. Túžili ste si niekedy túto knihu prečítať a naozaj jej porozumieť? Kurz Kolégia ONLINE s názvom Apokalypsa reflektuje tieto požiadavky a je určený najmä pre ľudí na dôchodku.

V Kolégiu sa snažíme vytvárať komfortné prostredie, v ktorom budú môcť skúmať informácie a diskutovať so svojimi rovesníkmi ľudia každého veku. Špeciálne pre seniorov je náročné dohľadávať si ďalšie zdroje a neraz aj overovať pravdivosť informácií. Rozhodli sme sa preto, že tento kurz prispôsobíme ľuďom v dôchodkovom veku, ktorí túžia po vzdelávaní či diskusiách o témach, ktoré stoja za to.

Kurz Apokalypsa bude prebiehať pod vedením skúseného lektora. V diskusii s ďalšími 13 ľuďmi bude porozumenie tejto knihe plnej symbolov oveľa jednoduchšie. 90-minútové semináre budú prebiehať raz týždenne, vždy v piatok o 9:00 hod.

Účastníci, ktorí si kurzom už prešli, o ňom povedali:

„Semináre boli veľmi dobre vedené. Počas všetkých stretnutí bola ideálna rovnováha medzi mierou diskusie a mierou prezentovania nových poznatkov od lektora seminára.“ – Ivan

„Tieto kurzy sú skvelá aktivita pre ľudí každého veku, ktorých baví dozvedieť sa nové veci alebo si doplniť vedomosti. Za úžasné pokladám, že sa to deje pod veľmi kvalitným odborným vedením.“ – Antónia

Lektor Matúš Sitár vyštudoval kresťanskú filozofiu. Vždy ho zaujímalo myslenie Sokrata, Platóna a Aristotela a na vysokej škole sa zaľúbil aj do (nielen klasických) jazykov a po sprvu komplikovanom vzťahu aj do Starého zákona.  Už desať rokov prekladá Akvinského zbierku komentárov cirkevných otcov k evanjeliám. V Kolégiu Antona Neuwirtha učí teológiu, umenie a vedie aj tutoriály z histórie.

Viac informácií o online kurze a prihlasovanie nájdete na https://www.online.kolegium.org/courses/apokalypsa. Prihlasovanie na kurz končí 23. marca.

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre