Vinny Flynn a trikrát 7 tajomstiev

Máte radi tajomstvá a záhady? My rozhodne áno! Preto naše vydavateľstvo vydalo už 3 knihy s „tajomstvom“ v názve. Každá z nich sa venuje inej, ale veľmi podstatnej tematike pre náš duchovný život. Ich autorom je Vinny Flynn, výkonný riaditeľ MercySong Ministries of Healing – služby uzdravovania. Často prednáša o Božom milosrdenstve, sviatostiach a Božej láske a vďaka tomu sa stal obľúbeným rečníkom na farských misiách a duchovných cvičeniach. Čítali ste už niektorú z jeho kníh?

Sviatosť oltárna, Eucharistia, sväté prijímanie, to všetko sú pojmy, ktoré označujú živého Krista pod spôsobom chleba. Existuje mnoho kníh o Eucharistii, no ak ste ešte žiadnu nečítali, začnite práve so 7 tajomstvami Eucharistie! Kniha je písaná jednoducho, no veľmi jasne a zrozumiteľne. O to viac tak môžeme preniknúť do jedného z veľkých Božích tajomstiev. Nové unikátne postrehy a pohľad autora napomáhajú prehĺbiť úctu a lásku k tejto vzácnej sviatosti. Určite viete, že Eucharistia je živá, ale uvedomili ste si niekedy, že Kristus nie je sám? Že každé jedno premenenie chleba je stále novým jedinečným zázrakom? Že ide viac ako len o prijatie chleba? Spoznajte 7 tajomstiev Eucharistie a znovuobjavte radosť z tejto sviatosti – tohto prevzácneho daru!

Vykonať si svätú spoveď (vlastne už pripravovať sa na ňu) zvyčajne nepatrí medzi naše obľúbené činnosti. Poctivá príprava a dobre vykonaná sviatosť zmierenia je však jediným prostriedkom, ako sa zbaviť svojich reťazí. Navyše, skúsme si predstaviť, ako na nás radostne čaká sám Boh a chce nás znova prijať do svojho domu. Už táto predstava by mala naše srdce pohnúť k tomu, aby sme svätú spoveď nevnímali ako povinnosť, ale radostné osobné stretnutie s Otcom. Kniha 7 tajomstiev svätej spovede poukazuje na skutočnosti, ktoré si často neuvedomujeme, a tiež povzbudzuje k tomu, aby sme sa na svätú spoveď tešili a pristupovali k nej s rovnakou horlivosťou ako k svätému prijímaniu.

Božie milosrdenstvo sa považuje za najväčšiu Božiu vlastnosť. Traja poslední pápeži sa jasne vyjadrili, že Božie milosrdenstvo patrí k podstate kresťanskej viery: či už to bol pápež Ján Pavol II., ktorý ustanovil, že prvá nedeľa po Veľkej noci sa bude každoročne sláviť ako Nedeľa Božieho milosrdenstva; pápež Benedikt XVI., ktorý zdôraznil, že úcta k Božiemu milosrdenstvu je neoddeliteľnou súčasťou kresťanskej viery a modlitby; alebo terajší pápež František, ktorý vyhlásil mimoriadny Jubilejný rok Božieho milosrdenstva. Kniha 7 tajomstiev Božieho milosrdenstva nás nielen oboznámi s touto jedinečnou vlastnosťou Boha, ale aj naučí podľa Jeho vzoru milosrdenstvo prejavovať každému blížnemu.

3 x 7 tajomstiev

Nech sú pre vás tieto knihy skvelou pomôckou v obohatení duchovného života.

Jana Gregorovičová za tím Zachej.sk

4.5 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre