Večerná modlitba k Panne Márii

Zakončite deň modlitbou k našej mame z nádhernej knihy 365 dní s Máriou. Veď Panna Mária zo všetkého najviac túži vziať nás do svojho náručia a priviesť nás k Ježišovi. 

Svätá Mária, Panna chrániaca nás pred nástrahami noci, prosíme ťa, stoj pri nás vo chvíľach, keď na nás dolieha bolesť a do nášho života vtrhávajú skúšky, keď nám v ušiach hvízda vietor beznádeje a nad hlavami sa nám vznášajú olovené mraky problémov, keď nás páli chlad rozčarovania alebo okolo nás šuštia ťaživé perute smrti. Osloboď nás od závratu z temnoty.

Ty si na Kalvárii zakúsila zatmenie Slnka, preto ťa prosíme, vo chvíľach našich menších i väčších kalvárií nad nami rozprestri svoj plášť, aby sa nám, zahaleným do tvojho dychu, stalo znesiteľnejším naše dlhé čakanie na slobodu.

Svojím materinským pohladením zmierni utrpenie chorých, svojou tichou priateľskou prítomnosťou vyplň trpké chvíle osamelých, uhas ohniská nostalgie v srdciach pútnikov a ponúkni im svoje rameno, aby si oň opreli hlavu.

Ochraňuj pred každým zlom našich blízkych, ktorí lopotia v ďalekých krajinách, a hrejivým zábleskom svojich očí uteš tých, čo stratili dôveru v život.

Zopakuj aj dnes svoj Magnificat a všetkým utláčaným na tejto zemi ohlás, že vyšľahne oheň spravodlivosti.

Nenechávaj nás bezradných uprostred noci osamelo skladať verše našich obáv.

Ak vo chvíľach našej temnoty pristúpiš k nám a pošepneš nám, že aj ty, Panna Adventu, očakávaš svetlo, vysušíš pramene sĺz, ktoré vytryskli na našich tvárach.

A potom spoločne prebudíme úsvit. Nech sa tak stane.

Amen.

Modlitba je úryvkom z knihy 365 dní s Máriou, ktorú si môžete zakúpiť na Zachej.sk.

4.4 Užívateľ (24 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre