V modlitbe byť odovzdaný a počúvať reč kríža

Počuť Boží hlas. Fakt, z ktorého Izraeliti Starého zákona mali smrteľnú hrôzu a dnešný človek ho očakáva s otvorenou náručou. Zajtra vstúpime do pôstneho obdobia a práve pôst je tým časom, na ktorý máme orazenú exkluzívnu vstupenku.

 

Skôr než pristúpiš k samotnému stretnutiu, potrebuješ sa pripraviť. Ako? Tentokrát to nebude o „nastajlovaní sa“, o zladených farbách a bezchybnom make-upe. Bude to o hlbinách tvojho srdca. Buď odovzdaný a pripravený na všetko. Buď otvorený voči Nekonečnému a nechaj sa prekvapiť tvorivým momentom od Tvorcu všetkého. Novinka Odovzdaný od jezuitu Larryho Richardsa.

 

 

 

 

 

Si pozvaný zakúsiť, že modlitba môže byť stretnutie. Privilegovaný čas vyhradený jedine tebe a Bohu, ktorý pozná počet tvojich vlasov (to nezvládne ani ten najvychytenejší kaderník, je tak?) Boh na teba čaká (aj keď z teologického hľadiska si vystačí On sám), túži, aby si sa k nemu obrátil a v stretnutí s ním zažil uzdravenie. Novinka od Anselma Grüna: Modlitba ako stretnutie.

 

 

 

 

 

Pôstne stíšenie však nemusí byť len o kontemplácii v nedotknutých výškach a hĺbkach, nedosiahnuteľných pre tak veľa ľudí… Môže byť o minútach oddelených pre Boha, čase v ktorom si prelistuješ napríklad knihu Reč a slovo kríža. V nej spolu s Benediktom XVI. budeš žasnúť ako veľkú lásku k nám má Otec a že vôbec nie je čierno-biela 🙂 Ako tvorivo vstupuje do dejín (áno, aj tých tvojich osobných) cez Ducha Svätého a ako sa môžeš perfektne pripraviť na slávenie Veľkej Noci.

 

 

 

Pretože o tomto vlastne celý pôst je. Nedovoliť, aby ti tých 40 dní uletelo ani nevedieť kam, ale naozaj sa zastaviť. Stíšiť. Počúvať. A pripraviť sa na Veľkonočné ráno.

 

5 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre