Tipy na letné čítanie

Spolu s letom sa mnohým z nás začali dovolenky a prázdniny. Tento čas v roku je výnimočný najmä tým, že ho môžeme tráviť robením toho, po čom túžime: oddychom, trávením chvíľ s našimi najbližšími, športom, pobytom v prírode a najmä – čítaním kníh. Obdobie, keď sa väčšina z nás nechystá na pláže k moru, ale ostáva doma na Slovensku, teda vôbec nemusí byť nudné a nezáživné. Stačí, keď si ho spestríte kvalitnou literatúrou. Neviete akou? Radi vám s výberom poradíme.

Z našej pestrej ponuky titulov – ktorých je mimochodom viac než 3600 – sme pre vás vybrali päť, o ktorých si myslíme, že vám nielen spríjemnia letné chvíle, ale vás aj naučia niečo nové.

Tip č. 1: Srdce podľa Márie

Vydajte sa s katolíckym kňazom Edwardom Looneym na 31-dňovú púť k srdcu Panny Márie a objavte Máriinu lásku k blížnym a jej úctu k Bohu. Knihu Srdce podľa Márie tvorí 31 krátkych denných zamyslení, ktoré spolu vo forme mesačnej pobožnosti prinášajú hlboké vovedenie do mariánskej spirituality. Knižka tak môže slúžiť napríklad aj ako plnohodnotná príprava na zasvätenie sa k Panne Márii.

Tip č. 2: Bohom vyslobodená

Dámy, túžite byť vedené Duchom Svätým v každodennom živote? Hľadáte skutočnú slobodu, ktorú vám nik a nič nevezme? Ak áno, vykročte na dobrodružnú cestu Svätým písmom spolu s americkou autorkou Sonjou Corbitt a objavte krásu života v plnosti. Po prečítaní knihy Bohom vyslobodená uvoľníte Božiu moc vo svojom živote a budete žasnúť nad Božím konaním.

Tip č. 3: Modlitba – naša najhlbšia túžba

Je pre vás modlitba skôr nepríjemnou skúsenosťou a mechanickým odrapkávaním naučených formuliek než hlbokým duchovným zážitkom? Potom je čas spočinúť v Bohu prostredníctvom skutočnej modlitby. Kniha Modlitba, naša najhlbšia túžba vám pomôže v hĺbke svojho srdca jasnejšie počuť Boha. Zamyslenia od katolíckeho kňaza Ronalda Rolheisera vám pomôžu vnímať modlitbu ako bezpečný prístav, z ktorého nebudete chcieť vyplávať preč.

Tip č. 4: Plná Božia výzbroj

Či už si to uvedomujeme alebo nie, ako kresťania sa ocitáme v boji s duchovnými mocnosťami temného sveta. Ak sa nenaučíme účinne brániť, nepriateľ nad nami zvíťazí a náš život pod Božou ochranou sa zmení na boj o prežitie. Využite preto toto leto na rast a prípravu do duchovného boja s knihou Plná Božia výzbroj, v ktorej objavíte podrobný návod, ako oslobodiť svoj život zo satanových schém.

Tip č. 5: Čo chce Boh?

Každý z nás je denne postavený pred množstvo rozhodnutí: Mám urobiť to či ono? Mám ísť tam alebo inam? Kým niektoré z nich nie sú až také náročné, iné sú skutočnou výzvou, ktorá nám môže spôsobiť nemálo ťažkostí. Kniha Čo chce Boh? vám prostredníctvom piatich testov pomôže robiť dobré rozhodnutia v súlade s Božou vôľou. Vďaka tomu sa vyhnete neistote a nervozite, ktoré proces rozhodovania často sprevádzajú.

Prajeme vám požehnané a pohodové leto!

Martina Bednáriková, Zachej.sk

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre