Tipy na ignaciánske knihy pri príležitosti Ignaciánskeho roka

Od 20. mája 2021 do 31. júla 2022 oslavujeme Ignaciánsky jubilejný rok, ktorý vyhlásil generálny predstavený jezuitov P. Arturo Sosa pri príležitosti 500. výročia Ignácovho zranenia, ktoré odštartovalo jeho obrátenie. Uprostred Ignaciánskeho jubilejného roka zároveň oslávime 400. výročie kanonizácie svätého Ignáca. Aby sme toto výnimočné jubileum patrične oslávili, pozývame vás načrieť do studnice ignaciánskej múdrosti prostredníctvom tých najdôležitejších kníh, ktoré vám pomôžu spoznať život a dielo svätého Ignáca.

Úvody do ignaciánskej spirituality a jej aplikácia v každodennom živote

Ignaciánska spiritualita je jedinečná v tom, že nás učí aktívne vnímať Boha v každom okamihu nášho života a vykonávať všetky – dokonca aj tie najnepatrnejšie – úlohy na väčšiu česť a slávu Božiu. S oboznámením sa s touto spiritualitou, ako aj s jej realizáciou v bežnom dni, vám pomôžu tieto knihy:

Duchovný boj a rozlišovanie duchov Čo je ignaciánska spiritualita? Jezuitský návod (takmer) na všetko

 

Pozeraj sa a počúvaj Umenie voľby Vyznať sa v sebe samom

Životopisné črty svätého Ignáca a dejiny jezuitov

Ak sa chcete oboznámiť so životom svätého Ignáca z Loyoly a radi by ste zistili viac o histórii rehole, ktorú založil, nevynechajte tieto knihy:

Dejiny jezuitov Osamelý pútnik Ignác Loyolský

Duchovné cvičenia

Najznámejším dielom svätého Ignáca sú jednoznačne jeho Duchovné cvičenia. Pápež Pavol III. o nich povedal: „Tieto cvičenia sú veľmi užitočné a prospešné pre veriacich v Krista na duchovnú útechu a na úžitok nielen pre dobrú povesť, ktorá prichádza o nich z mnohých miest, ale aj pre dôkazy širokej verejnosti… Po dôkladnom preskúmaní sme uznali, že sú plné nábožnosti a svätosti, že sú a budú veľmi užitočné a prospešné na povzbudenie a duchovný úžitok veriacich.“ Nechajme sa premieňať Kristom prostredníctvom cvičení svätého Ignáca vďaka týmto knihám:

Bože, ty si môj Boh Štyri týždne v Pôste Pane, ty vieš všetko…

Prajeme vám príjemné čítanie!

Martin Csontos a Martina Bednáriková, Zachej.sk

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre