Paolo Brosio: Na krok od priepasti (recenzia)

Na krok od priepasti

Medžugorie v Bosne a Hercegovine je moje obľúbené miesto. Aj preto som so záujmom zobral do rúk knihu známeho talianskeho žurnalistu Paola Brosia Na krok od priepasti s podtitulom Medžugorie zmenilo môj život. Ide o veľmi osobné rozprávanie o vlastnom obrátení, ako to sám autor neraz priznáva. S obľubou dodáva, že ide o zázračné obrátenie na príhovor Božej Matky, ku ktorej sa obrátil jedným Zdravasom v čase, keď bol na povestnom morálnom dne. Ten úprimný Zdravas trval 16 sekúnd a zmenil Paolov život.

Autor s rutinou novinára pridáva veciam na dramatičnosti. Jeho obrátenie však trvalo niekoľko mesiacov, ba možno i rokov. Čitateľ môže oceniť otvorenosť, s akou Paolo Brosio hovorí o svojom neviazanom živote plnom úspechov v šoubiznise, žien ale aj drogovej závislosti. S bolesťou spomína na svoju prvú manželkou, ktorú si bral pre oltárom a na ich vzájomný rozchod. Veľmi otvorene opisuje svoje zlyhania, opätovné pády a nové vstávania. Táto časť knihy môže byť pre každého svedectvom, ako ľahko je padnúť a aké ťažké je znova vstať.

Tam však rozprávanie nekončí. To by bolo málo. Nasleduje už spomenutý Zdravas Mária. Modlitba k Márii, Božej Matke, ktorá sa, ako mnohých svojich detí, ujala aj Paola. Zaviedla jeho kroky do Medžugoria, malej dedinky v Bosne a Hercegovine. Tam získala jeho srdce pre svojho Syna. Paolo ako oddaný Máriin syn sa stáva veľkým propagátorom Medžugoria.

Obrátenie Paola Brosia vyvoláva nemalé reakcie vzhľadom na jeho meno známe po celom Taliansku. On to využije na vydávanie svedectva. Viackrát sa stretáva s vizionárkou Mirjanou, dokonca organizuje púť do Medžugoria niekoľkými lietadlami.

Kniha Na krok od priepasti je svedectvom o materinskej láske našej Matky Márie, ktorá neopustí svoje deti ani vo veľkom súžení. Výpoveď autora pôsobí veľmi autenticky. Ako sám hovorí, značná časť priznaní obsiahnutých v knihe, boli dosiaľ len predmetom spovedného tajomstva.

Tiež sa mi páčia mnohé uvedené príbehy, ktoré svedčia o Božej milosti pre tých, ktorí sú pripravení prijať ju. Často stačí mať oči a srdce otvorené. Paolo mnohé veci začal vnímať úplne inak po svojom obrátení.

Túto knihu som „zhltol“ na jeden dúšok, ako sa hovorí. Pútavé rozprávanie Paola Brosia, v ktorom si nič nenechal pre seba, ma dostalo. Určite si prečítam aj jeho ďalšiu knihu Vôňa levandule.

<Kúpiť knihu Na krok od priepasti>

Autor recenzie: Marek Piváček

Bibliografický popis: BROSIO, P. 2014. Na krok od priepasti [A un passo dal baratro], Bratislava : Lúč, 216 s., brožovaná, ISBN 978-80-7114-939-2.

5 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre