Svedectvo: Navštevujú ma duše z očistca

Katechizmus Katolíckej cirkvi definuje očistec ako konečné očisťovanie vyvolených, ktoré je úplne odlišné od trestu zatratených (KKC 1031). Niet pochýb o tom, že duše v očistci trpia a potrebujú našu pomoc, pretože sami si pomôcť nedokážu. Ako im však môžeme pomáhať? Prečítajte si príbeh našej čitateľky, ktorá dušiam v očistci pomáha už dlhé roky.

„Za duše v očistci sa modlím už od roku 2010. Prežila som klinickú smrť a bola som na druhej strane. Nebo existuje. Je neopísateľné a čaká nás Láska. Boh žije! Dáva sa spoznať tomu, kto miluje srdcom. Miluje nás nekonečnou láskou, ktorá sa nedá opísať. Po tejto príhode prichádzali za mnou duše, potrebovali modlitbu. Niekedy ta istá prišla aj viackrát. Prišiel aj môj bývalý spolužiak, ktorý zahynul tragicky, zostali po ňom 4 deti. Dvaja mnísi chodili za mnou, až kým som za nich nedala slúžiť svätú omšu. Potom už neprišli. Zahynuli za vojny, aj mi ukázali, kde sú pochovaní. Za duše v očistci sa nielen modlím, ale aj postím od mäsa. Občas by som si aj dala, keď krásne zavonia rezeň či klobása, ale môj úmysel je pevnejší než akákoľvek chuť, ktorá sa mi ponúka.“

Očistec je skutočný. Dosvedčujú to mnohé výroky pápežov, svätých či blahoslavených. Kľúče od neho vlastníme my, ktorí sme tu na zemi: jedine my môžeme pomôcť úbohým dušiam a oslobodiť ich. Využívajme preto všetky prostriedky, ktoré nám k tomu Cirkev ponúka: sväté omše, modlitby, pôst, odpustky, obety a sebazaprenia… Duše v očistci sa na oplátku budú prihovárať za nás.

Produkty súvisiace s týmto článkom

Stretnutia s dušami
z očistca
Moje rozhovory
s dušami v očistci
Páter Pio a očistec
4.4 Užívateľ (19 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre