Francesco Vaiasuso: Posadnutý diablom (recenzia)

Posadnutý diablom

Obálka knihy ako z bulvárneho časopisu. Avšak už na prvých stránkach Posadnutého diablom sa presvedčíte o tom, že nejde o žiadnu science fiction či fantasy, ale o tvrdú realitu. Boj dobra a zla. Boj človeka medzi oddanosťou Bohu či Zlému. Zdá sa, akoby to bolo celé vymyslené. No opis na každej jednej stránke je taký detailný, že niet pochýb o tom, že ide o skutočnosť. Realita, z ktorej behá mráz po chrbte. Ešteže vieme, že na svojej strane máme Víťaza. A o tom táto kniha je. Nielen o pôsobení Zlého, ale hlavne o dobrote Boha.

Nenechajte sa odradiť prvými stránkami, na ktorých nájdete príliš tvrdé a naturálne vyjadrenia boja so Zlým. Postupujúc kapitolami budete vtiahnutí do boja, ktorého je každý z nás účastný, hoci nie v takej forme ako práve Francesco. No práve jeho svedectvo je povzbudením, vytrvať a nevzdávať sa.

Francesco Vaiasuso, Talian, ktorý bojoval s 27 légiami zlých duchov, čiže s 27 oddielmi veľkého zlého vojska, ktorého veliteľom je sám satan. Ovládal mu telo, viedol ho proti jeho vôli a robil mu zo života peklo. Začalo to už v jeho ranom detstve. Odvtedy bol  jeho život poznačený množstvom chorôb. No napriek tomu mal vcelku normálne detstvo, nakoľko sa príliš nezaoberal svojím zdravotným stavom, ktorý sa nikdy nepodarilo upraviť.

Odhalenie satana drasticky zmenilo  pohľad na Francescov život, minulosť aj budúcnosť. Dovtedy Boh v jeho živote nemal miesto. Od 1. sv. prijímanie do kostola nechodil. Niežeby mal niečo proti tomu, len mu na tom vôbec nezáležalo a radšej sa venoval iným veciam. Neskôr začal vo svojom živote badať, že ho posvätno zraňuje a spôsobuje mu bolesť. Obzvlášť všetko, čo súviselo s Pannou Máriou.

Dôležitým zlomom v jeho živote boli stretnutia s mnohými kňazmi a rehoľníkmi, ktorí boli ochotní modliť sa za neho. Postupne začal chápať, s kým má dočinenia. Veľkú úlohu v boji so Zlým zohrala jeho manželka, Daniela, ktorá mu mnohokrát pomohla svojimi modlitbami. Bola mu oporou, hoci aj v tých neľahkých situáciách. Pochopila, že Zlého môže poraziť jedine láskou. A tak začala dotvárať každodenný život jednoduchými gestami, napĺňať ho radosťou a trpezlivosťou. Satanovi je nepríjemné všetko, čo je pekné a dobré.

Pri jednom exorcizme diabol vyjavil, že jeho hlavným cieľom je zničiť ich manželstvo. Táto sviatosť bola pre Zlého kameňom úrazu, ktorý sa za každú cenu snažil zničiť a rozbiť. No práve táto skúsenosť ich dvoch posilnila a zblížila ich. Bojovali spolu, bok po boku, vyzbrojení Božími zbraňami (modlitbou, sviatosťami, pôstom). A zvíťazili preto, lebo sviatosť manželstva, ktorú uzavreli, tvorili traja. Francesco, Daniela a Boh.

Roky pravidelných exorcizmov, modlitieb za oslobodenie… Zlý v jeho vnútri sa prejavoval čoraz agresívnejšie. Francesco pochopil, že stredná cesta neexistuje. Buď požehnanie, alebo prekliatie. Buď s Kristom, alebo s diablom. V knihe Posadnutý diablom autor opisuje celý svoj dlhý boj so Zlým. Miestami jeho skúsenosti pôsobia hrôzostrašne, miestami neuveriteľne, niekedy zachádza do prílišných podrobností, ktoré možno neboli až tak nevyhnutné, no všetko vypovedá s jedným cieľom: vydať svedectvo. Tak nech sa šíri do celého sveta.

<Kúpiť knihu Posadnutý diablom>

Autorka recenzie: Zuzana Vandáková

Bibliografický popis: VAIASUSO, F. 2014. Posadnutý diablom [La mia possessione], Bratislava : Don Bosco, 292 s., brožovaná, ISBN: 978-80-8074-284-3.

 

 

 

5 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre