Staré Hory prinesú atmosféru Medžugoria

Banská Bystrica, 21. jún 2021: Na pútnickom mieste Staré Hory neďaleko Banskej Bystrice sa v tomto roku uskutoční jubilejný už 15. ročník festivalu EMfest. Názov festivalu EMfest je skratkou slov Eucharistia a Mária a je inšpirovaný festivalom Mladifest, ktorý sa pravidelne uskutočňuje v Medžugorí. „Tohtoročný festival je pre nás vzácny nielen preto, že ide o 15. ročník, ale predovšetkým preto, že tento rok oslavujeme 40. výročie zjavení v Medžugorí,“ uvádza organizačný tím EMfest.

Vzhľadom na aktuálnu situáciu na Slovensku i v zahraničí organizátori veria, že pozvanie na festival príjmu veriaci zo Slovenska, ktorí nemôžu cestovať na Mladifest. Práve prostredníctvom festivalu EMfest budú môcť zažiť atmosféru Medžugoria na Slovensku.

Program sa začne v sobotu 26. júna 2021 o 9:30 privítaním a spoločnou modlitbou. Účastníkom sa v prednáškach prihovoria o. Jaroslav Klič a o. Pavol Noga. K dispozícii bude spovedná služba, infostánok. O svoje svedectvo sa s prítomnými podelí o. Maroš Lovič a podvečerným programom, ktorý je venovaný modlitbe svätého ruženca, svätej omši a moderovanej adorácii bude účastníkov sprevádzať o. Peter Holbička.

Celý program sa uskutoční v priestore Studničky kúsok od Baziliky Navštívenia Panny Márie na Starých Horách. Nakoľko ide o pútnické miesto položené v horách, počasie je tu nestále. „Účastníkom odporúčame zobrať si teplé oblečenie, dáždnik alebo pršiplášť a niečo na prekrytie hlavy pre prípad silného slnka. Určite si pribaľte aj niečo na sedenie – napríklad skladaciu stoličku alebo karimatku. V prípade nepriaznivého počasia bude program prebiehať v blízkej Bazilike Navštívenia Panny Márie,“ pripomína organizačný tím EMfest.

Záujemcovia sa môžu zaregistrovať online za zvýhodnenú sumu do nedele (20.06.2021), registrácia bude pokračovať počas celého EMfestu v infostánku, ale už za zvýšenú cenu (5 Eur). Všetky poplatky sa budú platiť priamo na mieste. Deti do 6 rokov registračný poplatok neplatia. Rodiny môžu využiť rodinnú zľavu.

„Žiadame všetkých účastníkov o striktné dodržiavanie pokynov usporiadateľov, ktorí vás usmernia podľa aktuálnych nariadení ÚVZ SR. Prekrytie horných dýchacích ciest je pri hromadných podujatiach povinné, nezabudnite si preto prosím priniesť rúška alebo respirátory. Prostriedok na dezinfekciu rúk bude zabezpečený,“ uzatvára organizačný tím EMfest.

Všetky dôležité informácie je možné nájsť na stránke www.emfest.sk.

0 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre