Spoznajte život pokornej Márie Magdalény

Mária Magdaléna (recenzia)

Mária Magdaléna je kniha s napínavým obsahom, ktorú budete chcieť prečítať na posedenie. Ak nie na jedno, tak na dve sa vám to určite podarí!

Pravdupovediac, až do prečítania tejto knihy som sa Máriou Magdalénou nikdy nejako hlbšie nezaoberala. Brala som ju ako obrátenú hriešnicu, ktorá sa spomína na niekoľkých miestach vo Svätom písme. Táto kniha mi však priblížila Máriu Magdalénu v úplne inom svetle a stala sa mi omnoho bližšou, ako som si kedy len mohla pomyslieť. Jej premena a láska k Ježišovi Kristovi sa mi stali vzorom. Hlavne aj tým, že tiež nebola dokonalá, upadala do mnohých hriechov, no vďaka Božej milosti sa úplne obrátila. Naplnila ju obdivuhodná láska k Ježišovi – láska, ktorá ju pritiahla až pod kríž. Stala sa ženou, ktorej sa Pán Ježiš Kristus po vzkriesení zjavil ako prvej. A už nikdy sa na ňu nezabudne, tak ako to sám Ježiš vyslovil.

Knihu som dostala ako darček a bol to jeden z najlepších darčekov. Keďže Mária Magdaléna mala tak blízko k Panne Márii a samotnému Ježišovi, uvedomila som si, že sa k nej môžem utiekať a prosiť ju o orodovanie. Určite mi pomôže a Pán ju vypočuje. Na lepšie pochopenie jej postavenia v dejinách som si potrebovala prečítať túto knihu.

Kniha má mnoho kapitol, ktoré sú však ľahko čitateľné a majú maximálne 3-4 strany. Častokrát obsahujú aj stručný úvod k opisovanej udalosti zo života Márie Magdalény, aby si čitateľ vedel predstaviť, čo sa dialo a predchádzalo opisovanému videniu. Záver knihy obsahuje krátky životopis Anny Kataríny Emmerichovej, ako aj niečo o Márii Magdaléne a jej sestre Marte zo Svätého písma, ich vnímanie v katolíckej tradícii a niečo o ďalšej histórii. Osobne ma zaujala časť o relikviách, ktoré sa našli. Predpokladalo sa, že patria práve Márii Magdaléne. Anne Kataríne Emmerichovej však bolo zjavené, že nájdený odev patril Márii Magdaléne, no kosti nie. Tie patria jej sestre Marty. Aká vzácnosť! Osoby, ktoré mali taký blízky a hlboký vzťah s Ježišom! Ich pozostatky prežili toľké storočia a my máme možnosť si ich uctiť.

Knihu všetkým vrelo odporúčam, ako aj ďalšie diela Anny Kataríny Emmerichovej, keďže jej zjavenia sú výnimočné a odhaľujú mnohé tajomstvá zo života biblických osôb.

Autorka recenzie: Michaela Sopková

Bibliografický popis: EMMERICHOVÁ, A.K., 2017. Mária Magdaléna [The Life of Jesus Christ and Biblical Ravelations From the Visions of Anne Catherine Emerich], Doľany: ZAEX, 191 s., mäkká väzba, ISBN 978-80-8192-027-1.

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre