Spoznajte zázračnú silu príhovoru svätej Filomény

Viete, že zázraky na príhovor svätej Filomény sa dejú aj viac než 1500 rokov po jej smrti? Prinášame vám úryvok z novej knihy z vydavateľstva Zachej.sk s názvom Tajomná sila svätej Filomény, v ktorom spoznáte dva zázraky, ktoré sa udiali na jej príhovor. Veríme, že vás tieto zázraky povzbudia a inšpirujú utiekať sa k nej vo všetkých vašich potrebách.

V Modenskom vojvodstve v meste Brescello žila na brehu rieky Pád dvadsaťtriročná Carolina Veroni, ktorú už niekoľko rokov trápila lámka. Rok a pol pred zázračným uzdravením lekári prehlásili, že jej choroba spojená so suchotami je nevyliečiteľná. Chorá celých šesťdesiat dní nemohla požiť žiadny nápoj a zostal z nej len tieň človeka.

Práve sa modlila deviatnik k svätému Alojzovi, keď choroba dosiahla najvyšší stupeň. Trpiaca Carolina plná dôvery pripojila k obvyklým modlitbám k svätému Alojzovi aj modlitby k našej divotvorkyni. Na sviatok svätého Alojza roku 1834 sa cítila natoľko silná, že sa odvážila ísť do kostola. Už vyše desať mesiacov sa pre opuch krku dohovárala iba znameniami, ale v ten deň, 21. júna, keď sa v kostole utiekala ku svätej Filoméne, sa jej zdalo, akoby jej neviditeľná ruka odstránila z hrdla prekážku. Súčasne sa jej vrátila reč a choroba úplne zmizla.

Ešte pred skončením deväťdňovej pobožnosti samostatne, bez akejkoľvek pomoci chodila a jej mŕtve údy sa voľne pohybovali, ako keby nikdy neboli choré. O tomto zázraku sa písalo v Journale historigue et litteraire, v septembrovom čísle 1834.

****************

Vo Vietri neďaleko mesta Potenza sa už celých šesť rokov utiekala k svätej Filoméne slepá Anselma Pitta. Poradila jej to istá vznešená dáma, ktorá ju potom vzala k sebe domov, aby sa tam pred sochou svätej divotvorkyne pomodlila a potrela si oči  olejom z  lámp, ktoré neustále horeli pred svätou.

14. septembra 1837 sa slepá zobudila o jednej hodine po polnoci, pomodlila sa k svätej mučenici, pomazala si oči a znovu zaspala. Spala tuho, pohrúžená do hlbokého sna, v ktorom uvidela svätú Filoménu, ako k nej hovorí: „Dcéra moja, zajtra ráno ti dám, o čo žiadaš, budeš uzdravená. Na môj príhovor sa ti vráti zrak, ale poďakuj sa Pánovi a Božej Matke a nábožne počúvaj svätú omšu.“

Ráno otvorila oči a prisľúbenú milosť skutočne dostala. Hneď začala volať: „Svätá Filoména mi udelila milosť, o ktorú som prosila!“

Všetci v dome sa zbehli na jej volanie a na vlastné oči sa presvedčili o zázraku. Potom ju sprevádzali do kostola, odkiaľ sa do domu nábožnej panej vrátila už sama, aby sa pri soche svätej mučenice poďakovala za znovu získaný zrak.

****************

Úryvky pochádzajú z novej knihy Tajomná sila svätej Filomény, ktorú môžete získať v zľave 20 % až do 18.11.2020. Kniha je prvým rozsiahlym dielom o tejto výnimočnej svätici na Slovensku.

Byť ako Mária

Martina Bednáriková, Zachej.sk

5 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

1 Comment

  • Modlim sa každý den ku sv. Filomene. Je to moja orodovnicka. Nezaspím, kým sa nepomodlim ruzancek ku sv. Filomene. Brožúru Svätá Filomena dcéra svetlá a jej ruzencek mam stále po ruke na nočnom stolíku.

Komentáre